Wpis z mikrobloga

#krakow
Czy ktoś z okolic ul. Dietla czy też ktoś z Krakowa który regularnie przejeżdża ul. Dietla w Krakowie wie jak wygląda rozkład pasów na skrzyżowaniu z ulicą Krakowską jadąc od strony mostu grunwaldzkiego? Jadąc od mostu jest jeden pas dla samochodów i ścieżka rowerowa po czym przy dojeździe do ul. krakowskiej robią się 3 pasy.
Pas wewnętrzy do jazdy prosto jest tylko dla samochodów. Pas środkowy tylko dla autobusów, taxi i rowerów? Czy też środkowym pasem mogą jechać osobówki? Prawy do skrętu w królewską.
Głównie mi chodzi o środkowy pas który pojawia się jakby ze ścieżki rowerowej. Dla kogo jest ten pas? Wczoraj miałem dyskusje z jednym pieniaczem a teraz nie wiem kto miał racje i toczę wewnętrzną dyskusje w głowie kto miał racje( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kone: Tylko autobusy i rowery.
Pas po lewej jest dos krętu w lewo tylko dla MPK + dla całej reszty do jazdy na wprost. No i prawy do skrętu w Krakowską
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WujekZenek: @kone: taxi nie może jeździć po buspasach(o ile nie ma na znaku zaznaczone inaczej, a tam nie jest, ale większość taksówkarzy nie ma o tym przepisie pojęcia...) to że tam tym pasem nie puszczają osobówek to jakiś absurd. bus zaoszczędzi pewnie jakieś 10 sekund, a tak by mogło 2 razy więcej aut przejechać
  • Odpowiedz
Tu jeszcze lepiej widać i filmik nowszy:
https://www.youtube.com/watch?v=baycPF4fyI8
1:53
Tylko autobusy i rowery na środkowym pasie.
Nie wiem tylko, czy taka konstrukcja, tj. pas dla busów przez skrzyżowanie jest w świetle prawa buspasem, bo jeżeli tak to mogą z niego korzystać jednoślady i pojazdy elektryczne. Faktycznie taksówki nie mogą jechać tym pasem bo nie jest to oznaczone.
  • Odpowiedz
@kone: to jest buspas ale nie jeżdżą tam żadne autobusy ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak jedziesz za jakaś #!$%@?ą, to bus pas jest tylko do skrzyżowania więc jak chcesz wyprzedzić to na skrzyżowaniu wbijasz na prawy i wyprzedzasz sprawnie
  • Odpowiedz