Wpis z mikrobloga

Murki, sprawa jest.

Zrzucam sobie elenacko tkankę tłuszczową od marca, wszystko pięknie, ładnie, z efektów jestem zadowolony. Jednak na dniach zauważyłem, że o ile wcześniej skóra na brzuchu była napięta, teraz robi się coraz bardziej pomarszczona i zwisającą (podobną sytuację mam na tyłku, tylko tam się wcześniej zaczęło). Wiedziałem, że taki efekt się zdarza, ale żyłem myślą, że może mnie to ominie. Problem nie dotyczy innych części ciała, bo tam ubytki tłuszczu są zastępowane masą mięśniową.

Co z tym zrobić? Da się ją ujędrnić jakimiś kremami lub suplementacją? Chudnąć, obserwować, bo w miarę upływu czasu sama się dociągnie? Czy tylko chirurgia zostaje?
Dodam jeszcze, że mam trochę rozstępów w dolnej części brzucha, które zaczynają się robić wypukłe.

O zmniejszeniu tempa chudnięcia nie ma mowy, bo nie kontroluję tego tak ściśle. Po prostu zacząłem mniej jeść. ¯\_(ツ)_/¯

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 7
@Nitro_Express: na rozstępy polecam te kremy dla kobiet w ciąży, palmer's - sa rozne balsamy, w rossmanie dostaniesz. Mi się udało pozbyć świeżego rozstępu. I ogólnie balsamy/oleje np. kokosowy, w drogeriach masz tego pełno. Żeby uelastycznić skórę. Wiadomo, efekt nie będzie nie wiadomo jaki i trzeba używać regularnie, ale może nieco ci pomoże. Duży nadmiar skóry to tylko u chirurga idzie usunąć tak na prawdę.
@Nitro_Express: no to dermatolog dobry niech Ci doradzi co zrobić ze starymi. Mój brat jak zrobił sobie rozstępy ćwiczeniem intensywnie przez jakiś czas - to od razu do dermatologa poleciał, bo to wyglądało strasznie - najgorsze rozstępy jakie kiedykolwiek widziałam, ale smarował i zagoiło mu się to całkowicie i dzisiaj nie ma żadnego śladu po tym. A jak ty się budzisz kilka lat po... no to cóż, pewnie są jakieś technologie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nitro_Express: na stare rozstępy żadne kremy nie pomogą - to mogę zagwarantować, bo to są blizny. I każdy kosmetolog to powie (świeże i czerwone można zwalczyć). Tu zostaje jedynie ich wybielenie i poprawienie jędrności skóry.

Jeśli chcesz uelastycznić skórę i zmniejszyć widoczność rozstępów, poczytaj o szczotkowaniu. Sama mam rozstępy na brzuchu i szczotkowanie pomogło je wybielić, zatem stały się mniej widoczne, skóra przy tym o wiele jędrniejsza. Pomagają też naprzemienne prysznice.