Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@muskutanin: rzeczywiście wygląda to trochę surrealistycznie.

ale wiedza ludzi jest różna. ja pamiętam jak nas karmili czterema pancernymi i obrazkami poddających się niemców. kiedy któregoś dnia zobaczyłem program o kampanii wrześniowej, nie mogłem posklejać o co wogóle chodzi.

albo wojna 1920 to już wogóle abstrakcja była. a tu się okazało, że #!$%@?śmy bratniemu narodowi zdradzieckiemu xD
@nozyczkisieodezwa: @Aquamen @felerny Chciałbym skorzystać z waszej olbrzymiej wiedzy historycznej i poprosić o przykłady publikacji z czasu trwania rzezi i zaraz po II WŚ gdzie ludzie żyjący tych czasach, pamiętający zbrodnię a także tacy co doświadczyli jej bezpośrednio obarczają największą winą za nią Banderę. Dawajcie wszystko z 1944-1959. Każdą wzmiankę prasową w temacie.
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: @IdillaMZ
Bandera być może nie wydał bezpośrednich rozkazów do rozpoczęcia mordów na Polakach i innych grupach etnicznych,ale to nie zmienia że jest on współodpowiedzialny za te czyny
Tutaj wstawiam fragment książki Zychowicza "Ukraińcy" w którym rozmawiał z JANEM PISULIŃSKIM, historykiem z Uniwersytetu Rzeszowskiego, znawcą stosunków polsko-ukraińskich

Premier Jan Olszewski na krótko przed śmiercią udzielił wywiadu,
w którym powiedział, że Stepan Bandera nie miał nic wspólnego
z Wołyniem. Miał rację?

Bandera
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.