Wpis z mikrobloga

Chciałem się upewnić czegoś. Myślałem, że powinienem brać tyle kalorii, ile wynosi BMR - deficyt, ale zauważyłem, że fitatu pokazuje więcej niż sądziłem i sprawdziłem i on jeszcze mnoży BMR przez taki współczynnik PAL, co daje TDEE i prawidłowa wartość to TDEE - deficyt = BMR x PAL - deficyt. Dobrze rozumiem? Ale z czego to wynika? BMR to jest energia na podrzynanie życia, czyli rozumiem mniej więcej jakbym spał, tak? A to TDEE to jest większa wartość uwzględniająca, że jednak coś robię nawet jak siedzę cały dzień na kompie (fitatu trochę pojechał bo dałem very low wszędzie a wyliczył PAL 1.4), tak?

Dobrze, że sobie to uświadomiłem, bo ja się za bardzo głodziłem wychodzi na to.
#odchudzanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@blargotron każdy kalkulator da Ci troszke inny wynik. Różnice jakie zauważyłam to 300 kcal. Najlepiej zacząć od większej kcaloryki i obserwować czy spada :)
  • Odpowiedz
@abu123: Tak, zauważyłem. Ale ja nie mnożyłem przez PAL tak jakby był 1 a jest większy więc za duży deficyt miałem. A chodzi ci o więcej kcal zjadanych czy większy deficyt? W sumie masz rację, można eksperymentalnie, tylko, że długo trzeba czekać na wnioski.
  • Odpowiedz
@abu123: Ja mam taki problem, że fittatu mi każe tyle a ja nie mam apetytu. Jak jem za mało, ale załóżmy, że wystarczająco mikro/marko/witamin, to jaki może być problem, utrata masy mięśni? Czyli powinienem się skupić na wystarczającym białku głównie (ale takim bezpiecznym)? Tym bardziej, że aminokwasów ciało nie wytwarza, ale cukry na tłuszcz i odwrotnie może. Myślałem nad migdałami, maja więcej białka na jednostkę niż wiele mięs zdaje się, za
  • Odpowiedz
@abu123: 90kg. Rośliny generalnie. Mleko ma mało białka jak patrzyłem na kartonie. Nie wiem co wege (rośliny, nabiał i jajka) ma najwięcej białka przy niskim tłuszczu.

Mam gówniane żarcie, muszę iść na zakupy.

Wczoraj zjadłem chleb żytni z ziarnami, plastry wegańskie (taka wędlina z soi), margaryna, pomidory, 1kg jabłek, ser tostowy gouda i słonecznik łuskany, do tego godzina na rowerze stacjonarnym; 1657 kcal, 51 g białka, 69.2 tłuszcze, 197.7 węglowodany. Dzisiaj
  • Odpowiedz
  • 0
@abu123: 90kg. Rośliny generalnie. Mleko ma mało białka jak patrzyłem na kartonie. Nie wiem co wege (rośliny, nabiał i jajka) ma najwięcej białka przy niskim tłuszczu.


Trzeba by posprawdzać, na oko myślę że jajka i twaróg chudy, podobno boczniaki mają sporo białka ale myślę że gina przy twarogu.

Wczoraj zjadłem chleb żytni z ziarnami, plastry wegańskie (taka wędlina z soi), margaryna, pomidory, 1kg jabłek, ser tostowy gouda i słonecznik łuskany, do
  • Odpowiedz
@abu123:

Trzeba by posprawdzać, na oko myślę że jajka i twaróg chudy, podobno boczniaki mają sporo białka ale myślę że gina przy twarogu.


Ten twaróg wygląda obiecująco, 4.2g białka przy 0.3g tłuszczu. Super. A jajka słabo, mniej więcej tyle samo tłuszczu i białka.

Myślę że fajnie by też było się udać do dietetyka, może cos podpowie? Bo jak jesteś wege to bym wrzuciła nabiał ale specem nie jestem.


Pójdę, tylko obawiam
  • Odpowiedz