Wpis z mikrobloga

Nie znam się kompletnie na telewizorach. A potrzebuje coś kupić. Odbiorca to 75 lat. #telewizor służył będzie tylko do oglądania tv z satelity (własny talerz, cyfrowy polsat).
Wymogi:
-musi być to #sony - najlepiej #bravia
-najlepiej #50cali ale może być i 49-55
-obraz żeby w miarę możliwości powalał
-cena rozsądna - jakby się zmieściło w 3tys to super.
Nie potrzebne są żadne bajery inne bo nie będzie to spożytkowane. Ta osoba używa jedynie przycisków na pilocie dwóch: program i głośność. Nie potrzeba łączyc tv z innymi urządzeniami.
Pomoże jakiś Mirek/Mirabelka z wyborem?
#telewizory
  • 19
  • Odpowiedz
@jahcekomunalne: Dla takiej osoby wydaje mi się że jakiś firmy manta albo kruger matz lub inny taki szajs będzie dobry ponieważ nie potrzebuje 4k 120hz i nie zzauważy różnicy jak będzie tylko w full hd. Cenniki takich telewizorów to 700-1400 zł
  • Odpowiedz
@Cipihero: priorytet nr 1 to sony. Ta osoba chce tą markę i nie ma opcji żeby to zmienić. Żadne inne nie nie wchodzą w grę. Rozpiętość ceny to już moje parametry dodatkowe.
Pytam bo bardziej boje sie, ze w sklepie naciągną ją mocno. Zaczną wciskać bajery nie potrzebne i nie do wykorzystania przez tą osobę.
  • Odpowiedz
@Cipihero: Dodam jeszcze, ze nie musi go widzieć absolutnie. Moja decyzja co bedzie kupione. Moze byc ze sklepu internetowego, moge podjechac po odbior nawet 200km. Na poludniu Polski. Ma byc sony, cale 49-55, powalac obrazem przy normalnym oglądaniu tv - bez gier. Na moje oko wystarczy full hd - bez 4k. Nieskomplikowany. I cena bardziej budżetowa
  • Odpowiedz
@jahcekomunalne: po co mu taki drogi telewizor jak i tak nie zobaczy różnicy ? Zamów z internetu do 1200-1400 sony, jest takich pełno i nie czytaj opinii ponieważ one są pisane głównie przez osobu które mają porównanie w odniesieniu do lepszych telewizorów, Dla takiej starszej osoby która ogląda głównie telewizję w 24hz nie jest potrzebne 4K i 120Hz, motion control ponieważ nawet dekoder tego nie obsługuje nie mówiąc o tym że
  • Odpowiedz
@Cipihero: Dlatego napisalam, ze nie potrzebuje 4 k. Ani tych bajerow z dupy wziętych. A tej osobie w sklepie wciskają tv za kilka tysiecy. Teoretycznie stac ja na to (tak ledwo ledwo) ale uważam, ze to przesada. I postanowilam cos znalezc dlatego was podpytuje. Opcja, ze to nie sony odpada
  • Odpowiedz
@Cipihero: Z telewizorem ta osoba spedza 80% swojego dnia. Ma swira na punkcie sony. Z inną marką jak cokolwiek sie podzieje to będą komentarze: sony by sie nie zepsół, czemu sony nie wzieliśmy? Itp itd.
  • Odpowiedz
@jahcekomunalne: płacisz głównie za
markę
reklamę firmy produkującej
prowizję sklepu (często przekracza 30% ceny ostatecznej)
Badania technologiczne (i tak Chińczycy je później wykradają i robią taniej niż twórca patentu)

Dlatego np pisałem ci o tym żebyś kupiła wysyłkowo a nie fizycznie w sklepie ponieważ różnice są kolosalne a sprzedawcy chcą wcisnąć produkt na którym mają najwięcej prowizji i często to jest najgorszy produkt który sklep ma bo się nie sprzedaje i
  • Odpowiedz