Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stepBYstep: a ufasz nawet jak widzisz na rondzie z kierunkiem?
Tacy co nie wrzucają to są na równi z tymi co maja kierunek wrzucony przez trzecie okrążenie na rondzie
  • Odpowiedz
Przecież to zależy od typu ronda.


@vertical: owszem, to zależy od typu ronda. Jeżeli jest sterowane światłami, to nie włączasz kierunku przy zjeździe. W każdym innym przypadku włączasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stepBYstep: ostatnio zauważyłem że wjeżdżając na rondo patrzę nie na kierunkowskaz, ale to czy koła zmieniają położenie, jeżeli trzyma to znaczy że nie wjeżdżać, a jeżeli odkręcą to but
  • Odpowiedz
Jeżeli jest sterowany światłami, to nie włączasz kierunku przy zjeździe.


@peszmerd: Kompletna bzdura, widzę że jesteś jednym z bezmyślnie włączających kierunkowskaz na wszystkich rondach bez świateł, nawet jak jedziesz prosto swoim pasem do wylotu. Kierunek jazdy nie zależy (wbrew praktyce WORD) od sygnalizacji świetlnej bo niby dlaczego miałoby zależeć akurat od sygnalizacji? Poniżej rondo Berbeckiego, Lublin, bez sygnalizacji. eLki i całkiem spora grupa kierujących jadąc po zielonej kresce włączają prawy kierunkowskaz.
vertical - > Jeżeli jest sterowany światłami, to nie włączasz kierunku przy zjeździe....

źródło: comment_1625665690A935XTPuzxEztTQaDJlLU8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@stepBYstep: jedyne na którym tego nie robię jest tak małe, że nie wyrabiam machać kierownicą i jednocześnie wrzucać kierunku xD Prawie nikt tam nie sygnalizuje, ale nie zmienia to płynności - i tak musisz hamować jak ktoś po drugiej stronie wjeżdża xD
  • Odpowiedz
@stepBYstep: Bo mi się nie chce, a wiem gdzie chce skręcić. I poważnie teraz mówię, nigdy kierunków nie używam, na wjeździe na Suwak ktoś mi zajedzie drogę bo nie umi w suwak, jak zmieniam pas albo chce wjechać przed kogoś na pasie dla skręcających to włączając kierunkowskaz każdy mi dojedzie abym przed niego nie wjechał, można takie zachowania na każdym stopchamie zobaczyć, dlatego jadę swoim pasem i szybko wjeżdżam przed kogoś,
  • Odpowiedz
@stepBYstep: Czasami wrzucam, czasami nie. Generalnie kierunkowskazy na rondzie są przereklamowane, nigdy nie zwracam na nie uwagi. Jedyne na co się patrzę, to na oczy kierowcy, to jest jedyny sprawdzony kierunkowskaz na rondzie.
  • Odpowiedz