Wpis z mikrobloga

@Czarny069: Przejadź sie i sprawdź wszystkie przełożenia i hamulce, cena dobra. Zwróć uwagę na pracę klamek bo potrafią się wyrobić ząbki i przełożenia przeskakują/spadają. Zerknij na koła bo mogą mieć mocna bicie, one czasem tak mają no i czy szprychy/nyple dobrze siedzą w obręczy.
@Czarny069: Claris widać na zdjęciu. Klamek nie widać. Nie znam aż tak dobrze starych modeli, ale pewnie klamki są Sora i tylna przerzutką jest wymieniona na nową (ale w związku ze zmianami ilości biegów pasował Claris). Możesz ew. zapytać o przyczynę wymiany. To nie jest nowy rower, nie był super drogi jako nowy, ale ciągle może być bardzo fajny na początek.
@5mek rowerem będę jeździł po asfalcie i czasami po jakiś bocznych ścieżkach. Jak mu wsadzę inne szersze opony to da radę jeździć po jakiś Lesnych ścieżkach?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarny069: nie wsadzisz tam szerszych opon, przy 25c jest trochę luzu, przy 28c jest na żyletkę z przodu przy widelcu i hamulcu i nawet małe błoto będzie zapychać w tym miejscu, z tyłu przy 28c jest trochę luzu.
Dopiero w tych nowszych tribanach przewidzieli miejsce na oponę ok 32c
@Cementoasfalto
@5mek
Jak wrzucę tam opony ala gravelowe 28c to będzie można śmigać także po szutrach? Będzie trzeba zmieniać całe koła czy wystarczy tylko opony?
Mam jeszcze opcje tribana 100 w takiej samej cenie i tam są opony 32c ale podobno gorszy osprzęt i ta klamka od przerzutki w dziwnym miejscu.
@Czarny069: 28 to raczej nie jest jeszcze gravel. Przez jakieś bardziej luźne grunty/błoto raczej nie da rady. Sam jeżdżę na 28 i jest spoko, ale ja raczej 80-90 % asfalt + trochę suche umocnione ścieżki w lesie/polne. Raczej ograniczą Cię hamulce lub rama. Triban 100 to taki rower na start, w którym jak soc zmieniasz, to stara część jest w zasadzie bezwartościowa. Ten raczej nie opłaca się usprawniać, ale wymieniać części
@5mek: klamki to microshift R8 stary Claris jest bardziej "ostry" na capie.
@Czarny069: ja bym brał. Co do przerzutki z tyłu to jest long cage więc da radę z większą kaseta (34t)