Wpis z mikrobloga

@rosso_corsa: to normalne.
W lodach masz coś takiego jak overrun - czyli wartość określającą jak wiele w lodach jest powietrza względem reszty.

Dobre, rzemieślicze lody, wysokiej jakości, gelato ale też łapią się tutaj domowe z reguły mają bardzo mały overrun. Przez co są potwornie twarde po dugim mrożeniu, ale za to mają dużo więcej smaku i z reguły są przyjemniejsze pod względem tekstury. Popularne sklepówki z reguły mają duży overrun bo
@rosso_corsa: tylko bym szukał silikonowych i takich które się wyciąga w poziomie. Bo takie typowe kremowe lody mogą Ci kiepsko odchodzić od foremki. Pionowe foremki są raczej do poscicles, które się dużo lepiej trzymają razem.

Ale serio, spróbuj potrzymać trochę przed nakładaniem, to działa. A też na początku pogiąłem ze dwie łyżki.
@Mirkosoft: @rosso_corsa: Lody kilkakrotnie się miesza. Wyciąga z zamrażalki, miesza, z powrotem wkłada. Tym sposobem robiłam kiedyś lody śmietankowe, pyszne jak cholera, przepisu nie pamiętam bo był zapisany na starym komputerze. Ale na 100% metoda działała i lody były smaczne oraz łatwe do wyciągania. Polecam też łyżkę do lodów, przydaje się także do np. puree z ziemniaków lub sorbetów.
Gdy do swoich lodów dodawałam truskawki wszystko szlag trafiał bo było