Wpis z mikrobloga

Posłowie Lewicy będą interweniować w sprawie budowy stadionu żużlowego

Mamy dziadersa, który stwierdza, że ważniejsze od zieleni i przyszłości miasta są głosy wyborców. Prezydent Krzysztof Żuk, forsując budowę stadionu, myśli tylko o teraźniejszości. Młodzież, która strajkuje w obronie klimatu, będzie obalała pomniki stanowiące kamienie milowe w tym, że Lublin staje się coraz mniej przyjaznym miastem do życia - uważa Szymon Furmaniak.


Ironia. Mówi to aktywista, który blokuje praktycznie każdą inwestycje miasta. Racławickie? protesty. Dworzec? protesty :p
#lublin #zuzel
  • 21
@Borysko_88: ostatnio spotkałem sąsiadke z klatki (mieszkam na LSMach). Pyta się o stadion. Ja mówię, że jestem za. Ona: ale będzie hałas. Grzecznie odpowiedziałem, że jak kupowałem piwo w trakcie próby toru to ledwo słychać pod koroną warkot motorów a co dopiero jak nowy to będzie w sumie halą :P
Mówi to aktywista, który blokuje praktycznie każdą inwestycje miasta. Racławickie? protesty. Dworzec? protesty :p


@Pituch: bo niektórzy żyją z blokad a jak inwestor podsypie dotacji to protesty magicznie znikają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wtf2009: to są raczej ludzie, którzy znaleźli taki sposób na życie. W życiu nic poważnego im nie wyszło, więc zajęli się "byciem przeciwnikiem". Bo jest mała grupka, która im przyklaskuje i dzięki temu czują się lepsi. Przykre bardzo, bo jak na niektórych grupach czyta się ich komentarze to włos na głowach się jeży.

+ Dla mnie przebój to Pani, która skarżyła, że samochód "mpo" odbierał śmieci z kosza przy chodniku. I
@crowfire: siedziesz na grupie LRM? Szanuje. Ja po dwóch dniach się wypisałem xD Szkoda nerwów.

ps. Porównaj sobie teraz LRM z Forum Rozwoju Lublina. No włąsnie. Dlatego FRL mega szanuje a LRM będe j****ć w necie :P
@bigos555: co blokuje? Dworzec? Potrzebny, bo obecny to syf bez perspektyw. Racławickie? Wymiana gazociągu + budowa kanalizy burzowej + zakup taboru dla mpk. Ludowy? Fajny park mamy a nie syf.
@bigos555: stadion planowany jest na 16k miejsc. Na Z5 na meczach jest full - no oprócz teraz - czyli mamy 9800 kibiców pewnych. Dojdzie też trochę na nowy (bilety w sezonach niecovidowych schodzą w trzy minuty) oraz pewnie są kibice gości, ale przyjmijmy 10k kibicow/mecz. 10k x 50zł x 6 rund zasadniczych = 3 000 000 zł z samych biletów (oczywiscie karnety są tańsze, ale niewiele. No i są tez droższe
@Pituch: Skoro to taki interes, to niech miasto udostępni teren prywatnemu inwestorowi i niech sobie zarabia. Po co ma się w to angażować? Tak naprawdę to będzie mniej więcej wyglądać tak:

Stratą ponad 8,4 mln zł kończy się roczny bilans Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To wynik o 3 mln zł gorszy od poprzedniego.
@Pituch: niestety jestem na nie, jeśli chodzi o finansowanie stadionów dla prywatnych podmiotów. Miasto może pomóc np dając zniżkę na grunty, lub jakieś ulgi podatkowe. Sam stadion nigdy się nie zwróci, a dodatkowo obciąży i tak tonące w długach miasto.
Niebawem żeby przejechać przez niektóre ulice trzeba będzie posiadać łazik księżycowy, jesteśmy za biedni i ratusz o tym doskonale wie, grubo się przeliczył z kasą stawiając na bycie europejskim "studenckim" miastem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: i to co mówisz jest rzeczą, która mnie #!$%@? gryzie. Mam poczucie, że w imię pompowania idei "miasta studenckiego" góra kompletnie zapomniała, że potem przydałoby się ten kapitał ludzki na miejscu zachować. Co nam po tym, że miasto jest przyjazne studentom, skoro brak przyjazności dla inwestorów prowadzi do braku miejsc pracy? Niż demograficzny daje się we znaki coraz bardziej, a Lublin nie ma argumentów przeciwko wyludnianiu się miasta.
@Czafincz: od lat o tym pisałem, to np na wykopie pisali że co ja wiem Lublin jest superowy i ogunie pracuj w it :| a co miesiąc przynajmniej pojawia się kilka wpisów jaki rynek pracy tutaj jest wspaniały, taki że ludzie non stop wyjeżdżają.