Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć na 100% że na wymianę kotła na wsi w Polsce mam czas do 2030r czy też zgodnie z ustawami województw w moim przypadku Śląskiego mam czas do końca roku. Czyje prawo jest ważniejsze? I w jaki sposób mogę zostać ukarany? Mój piec ma 9 lat ale niestety tabliczka znamionowa była zwykla naklejka i już jest zniszczona, a nie mam żadnych papierow na to.

#prawo #ekologia #slask
  • 5
@wyciu91:

Śląska uchwała antysmogowa nakazuje wymianę nieefektywnych pieców i kotłów węglowych, wyznaczając graniczne daty ich likwidacji. Wskazuje ona, że do końca bieżącego roku muszą zostać zlikwidowane wszystkie kotły i piece na paliwa stałe, które w momencie wejścia w życie tej uchwały, a więc 1 września 2017 r., miały więcej niż 10 lat od daty ich produkcji (dotyczy to także kotłów i pieców, dla których nie da się ocenić wieku – nie
@wyciu91:
Spokojnie. Wiele wody w Wiśle upłynie zanim zaczną karać.
Papier wszystko przyjmie. Ta uchwała jest absurdalna w stosunku do liczby piecy, które powinny być wymienione.
Na Śląsku kotłów węglowych jest tak dużo, że jest fizycznie niemożliwe, aby je wszystkie wymienić do końca roku.
To potrwa długie lata...
Myśmy mieli wymieniany kocioł teraz w czerwcu. Musieliśmy czekać na firmę. Mają mnóstwo zleceń. Obrobić się nie mogą.
Ps.
Innym tematem są dotacje
@1988BaZyL: Też bym z chęcią wymienił tylko problem jest taki że w jednych gminach masz gigantyczne dofinansowania na panele i piece a w innych takich jak moja są śmieszne niskie kwoty. A ceny piecy już wzrosły o 2000zł w porównaniu do ubiegłego roku, o kolejkach do monterów nie wspominając. Chodzi mi tylko o umocowanie prawne tego zapisu, że jest czarno na białym że muszę go wymienić do końca roku a jeśli