Wpis z mikrobloga

Dobra to czas przedstawić kolejne miejsce, gdzie odbywa się moja uprawa #chilizgobim

Tym razem będzie to balkon w biurze, w którym pracuję, na którym zmieściłem 8 sztuk Devils Tongue Yellow. Dwie dodatkowe rośliny tej odmiany rosną sobie wewnątrz biura na parapetach okiennych.

Mimo tego, że balkon jest dość zacieniony to sobie jako tako radzą co widać na zdjęciach :) Późno je przesadziłem i dopiero zabierają się za kwitnienie, ale myślę, że do końca lipca ich wygląd się znacząco zmieni, a one mocno rozrosną :)

W komentarzu zbliżenia na dwie sztuki.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rolnictwo
gobi12 - Dobra to czas przedstawić kolejne miejsce, gdzie odbywa się moja uprawa #chi...

źródło: comment_1625501751WsH4MCpVYer9tKrPEFsJBS.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@wertyh: W domu i na działce w praktyce tak. Ale do pracy nie targałbym 150 litrów ziemi z mieszkania/działki:) Tutaj chyba ziemia z Auchan marki Natura czy coś takiego. Ale jest w miarę ok.
  • Odpowiedz
@Andrut_japko: Ta ziemia to bryła korzeniowa zeszłorocznej papryczki :) I tak idzie do utylizacji tzn. wysypania na pole. A ten chwast był jedynym elementem zielonym na balkonie przez całą wiosnę, a zieleń jest ważna :D
  • Odpowiedz
@gobi12 ilu litrowe są te doniczki? Bardzo fajne krzaczki. U mnie te ostre odmiany właśnie tak się płożą nisko ale za to mają grube i duże liście. W sumie dobrze bo tak szybko nie paruje woda.
  • Odpowiedz
@gobi12 jak będziesz w biurze i będzie Ci się chciało, to dej dla porównania te co rosną na parapecie. Zastanawiałem się czy właśnie taką hodowlą nie wzmocni się znacząco tych wewnątrz i aby np. tak "podganiać" słabsze okazy albo zostawić parę sztuk aby wyrosły na giganty. Czy mam rację, że te w środku są dużo większe?
  • Odpowiedz