Wpis z mikrobloga

@maxx92:
Co jest takim obecnym killerem pod względem wydajności? Nie grywam ostatnio za dużo ale jeszcze nie trafiłem na tytuł, który by mi c-----o chodził. Kiedyś to Crysisy były takim benchmarkiem ale jakoś w okolicach trójki wypadłem z obiegu.
  • Odpowiedz
To widać nie grałeś w Fallout 76


@Curus_Bachleda:
No nie, nie lubię gier MMO ani w ogóle multi bo nie mam na nie czasu, ostatnio jakieś 15 lat temu grałem w wowa ze znajomymi z licbazy na prywatnym serwerze który stał u mnie. A ostatni Fallout w który grałem to czwórka ale to z----------o nawet na poprzednim kompie. Póki co nie udało mi się trafić na tytuł który wyglądałby jakoś
  • Odpowiedz
@smk666: > Najbardziej wymagające było chyba RDR2, bo przy rozdziałce ultrawide 5120x1440 miałem 30-40 fps przy max detalach i dopiero po zejściu do 2560x1440 dało się grać.

Co xD, na pewno nie byly to max detale, zobacz testy tej gry. mam RTX 2080 i i9 9900k, nie ze mna te numery XD
To samo cyberpunk, nie ma szans na stabilna gre w takiej rozdzialce na ultra z RT, nawet z
  • Odpowiedz
@MilusiMisio:
No widzisz, a ja grałem. Nie twierdzę, że było ciągle 60 fps tylko, ze dało się komfortowo grać. Z mierzenia wydajności w grach co do jednego fpsa już wyrosłem jakieś 10 lat temu. Opisałem z własnego odczucia - przy ultrawide miałem momentami fpsy że tak powiem filmowe ale chwilowe spadki denerwowały przy 2560x1440 było na moje odczucie płynnie i grywalnie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@smk666: To po co piszesz o FPS skoro ich nie mierzysz?
BTW Max detale w RDR2 sa nieosiagalne dla dzisiejszych sprzetow, sprawdz sobie co sie stanie jak przesuniesz kazdy suwak w prawo, u mnie to daje 5-6 FPS w WQHD :).
  • Odpowiedz
@MilusiMisio: No mówię na oko, większość gier które odpalam chodzi w 60 fps, bo mam włączony vsync a grafika nie jest wykorzystana w pełni więc wiem jak to wygląda. Filmowa ilość klatek to właśnie 25-30 i jest to niegrywalne we współczesnych grach bo się c-----o postacią steruje. Płynnie się robi gdzieś pomiędzy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
BTW Max detale w RDR2 sa nieosiagalne dla dzisiejszych sprzetow


@MilusiMisio: oczywiscie, ze jest; na 3090 spokojnie mozesz osiagnac 60fpsow w 2k na ultra; nie liczac oczywiscie resolution scale bo to sztuka dla sztuki
  • Odpowiedz
@maxx92 Ogólnie gry są bardzo wtórne jeśli chodzi o fabułę. Nawet 'wspaniałe' The Last of Us jest jawną zżynką z 'Drogi' McCarthy'ego. IMO to nic złego ale pokazuje, że fabuły mimo wszystko gier nie sprzedają (przykład Skyrim czy Assassins Creed) choć byśmy tego chcieli. Ciekawe historie fundują na szczęście gry indie.
  • Odpowiedz