Wpis z mikrobloga

Jak tam wygląda teraz awaryjność i włoskość Maserati? Poprawili się do topu jak Alfa?
Bo jak oglądałem recenzje GT to słaba skrzynia i dziwny układ kierowniczy nie mówiąc o zaawansowaniu elektroniki.
Rodzicom znalazłem na starość merca C lub E coupe (musi być coś co najmniej 6 cylindrowego) ale jechałem ostatnio obok ghibli i ciekawie to wygląda (zwłaszcza z przodu)
#maserati #samochody
niegwynebleid - Jak tam wygląda teraz awaryjność i włoskość Maserati? Poprawili się d...

źródło: comment_1625488040GWs02wURjSBB5mJBRirNwd.jpg

Pobierz
  • 8
@niegwynebleid: Nadal gdy widzę quatroporte mam łezkę w oku, ale to samochód dla Ciebie jeśli twój ojciec, brat, szwagier i wszyscy znajomi - to mechanicy.
Lub po prostu lubisz pakować pieniądze w palnik.
Rozpadające się szwy, odklejająca się skóra, źle spasowane elementy. Jak poszukasz - być może znajdziesz egzemplarz "bezproblemowy"... Ale większość tych aut szybko popada w niełaskę właścicieli, a chwilę potem w ręce właścicieli których na nie nie stać.
quatroporte


@niegwynebleid: Quatroporte. Od mojego "icydentalnego" zakupu tegoż auta minęło Warszawę już sporo wody w Wiśle. Być może teraz sytuacja jest inna... Ale włoskie marki "premium" mają swoją specyfikę.
@niegwynebleid poszukaj raczej na zagranicznych stronach, np sporo jest na hamerykańskim youtubie. Generalnie nie ma już takiej tragedii jeżeli chodzi o usterki mechaniczne. Spasowanie wnętrza nie jest świetne, system multimedialny jest słaby. Będzie na pewno tańsze w zakupie niż porównywalne modele merca czy BMW, ASO Maserati nie jest jakieś strasznie drogie, ghibli będzie na pewno bardziej wyjątkowe, prestiżowe (magia znaczka) od niemcow.
Ghibli jest wielkościowe odpowiednikiem merca klasy E i BMW 5.
@niegwynebleid: Uważam, że jest lepiej w porównaniu z latami gdzie było produkowane quattroporte piątej generacji. Ma nadal swoje wybryki, ale nie są na tyle poważne (np. raz odczytuje cisnienie opon a raz wywala błąd). Sprawdzona skrzynia biegów ZF. Ludzie tymi 3.0 dobijają nawet do 200k (widziałem parę takich sztuk, nawet jedno QP co mialo grubo ponad 200k) No i nie warto zwlekać z wymianami olejów etc. bo może się to później