Wpis z mikrobloga

W UK nielaci normalnie biorą udział w meetingach. Z tego co się orientuje nie ma żadnych wytycznych (nawet tych zapisanych w statutach) odnośnie niepełnoletnich członków wspólnoty.
@motaboy dokladnie. Większość terapii opiera się właśnie na programie AA lecz bez duchowości. Znam setki alkoholików. W zdecydowanej większości ci, którzy zdecydowali się na samą terapię szybko pili spowrotem. Dopiero po kilku terapiach i w końcu uznanie, że samemu nie da się rady trafiają do AA i zachowują trzeźwość. Tak czy siak, większość alkoholików niestety skazana jest na śmierć.
@gikeryooo: Żadna terapia nie opiera się na programie AA, bo podstawą terapii jest praca na emocjach, a więc też konfrontowanie własnych uczuć z uczuciami reszty grupy, interakcja, informacje zwrotne często pełne gorzkich słów i krytyki, którą trzeba przełknąć i przepracować. Na AA tego nie ma, bo formuła zabrania jakiegokolwiek oceniania, jest wzajemne klepanie się po plecach i co najwyżej usłyszysz "nie martw się, ja też tak miałem" od Zbyszka, który już
@Hellvis Nie mam zamiaru wypowiadać się o innych ludziach. Mogę jedynie pisać o moim doświadczeniu. A moje jest takie, że wybieram grupy które pracują na programie. Nie ma tam poklepywania po plecach i mówienie że będzie dobrze, tylko trzeba czasu. Nie będzie dobrze. Potrzebne jest działanie i ciężka praca. Ja nie latam na wszystkie grupy AA w okolicy, bo jest mi to nie potrzebne. Mam jedną grupę, na którą chodzę. Raz w