Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Uczę się Javy, korzystam z kursu na udemy Tima Buchalki no i jestem na etapie arraylist no i nawet przyswoilem sobie wiedzę która była do tej pory. Teraz jestem na urlopie bez dostępu do PC i zabrałem książkę Java podstawy horstmana i o ile niektóre rzeczy są dla mnie jasne te mega podstawowe to jednak większość to dla mnie czarna magią jakbym czytał coś kompletnie obcego. I czego to może wynikać? Kurs jest słaby, ja glupi czy po prostu książka jest trudniejszym źródłem tej wiedzy? Czy to naturalne że jak pierwszy raz czytam tego kolosa to wiele konceptów to mumbo jumbo?
#naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że wcale nie przyswoiłeś wiedzy bo nie klepaleś kodu. Czyli oglądasz filmik wciskasz pauzę i mówisz sobie ....ok to rozumiem i dusisz Play. Książka o której piszesz to typowe kompendium wiedzy czyli jak masz jakieś zagadnienie to jest opisane od a do z. A masz też podręczniki jak np Java head first gdzie wprowadzają zagadnienie na ogólnym poziomie a z czasem dowiadujesz się w kolejnych rozdziałach że istnieją pewne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janowski85: no właśnie tak jak opisałeś to robiłem za pierwszym razem a teraz wałkuje i przerabiam aż naprawdę zatrybie
  • Odpowiedz
@aphen: ta książka jest w pytę ale jak już wiesz co i jak i chcesz zgłębić tematykę.
Jak ktoś dopiero zaczyna to jest tam za dużo wiedzy. Np na początek wystraczy ci, że masz nie porównywać Stringów za pomocą == tylko masz używać string.equals(string2); i #!$%@?, masz tak robić, a reszty dowiesz się później.
A Horstman ci to rozbije na kawałeczki, że #!$%@? z tego zrozumiesz i na nic na
  • Odpowiedz
@non-serviam: sorry, ale jest zapisane w ksiazce że jak używamy == to jest porownywana przestrzen lancuchow co moga sie one znajdowac w innych lokalizacjach a jak equals to wartosc. str 76
  • Odpowiedz
@wacinski: no tak, a jak ktoś się dopiero zaczyna uczyć to mu to tylko mąci w głowie moim zdaniem. Trzeba to znać ale na pierwszej lekcji wystarczy adeptowi żeby wiedział, że stringa ma porównywać equals'em a nie ==
nie wiem czy wiesz o co chodzi ale jak porównujesz dwa takie same stringi, możesz mieć wynik false dlatego nie możesz używać == dla porównywania łańcuchów znaków.
  • Odpowiedz