Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
To, że ktoś skrupulatnie dokumentuje swoje życie w social mediach, świadczy według Was o jego pewności siebie (bo np. jest przebojowy, lubi zwracać na siebie uwagę, potrafi się zareklamować) czy wręcz przeciwnie - o braku pewności siebie i uzależnieniu od walidacji z zewnątrz (tj. potrzebuje, by "fajność" jego przeżyć uzyskała legitymizację w postaci instagramowych serduszek czy facebookowych lajków)? Jak to widzicie?

#psychologia #pewnoscsiebie #przegryw #wygryw #facebook #socialmedia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e1475dd55354000ab6d808
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: dla młodych to jest naturalne i chyba obojętne
bo w gruncie rzeczy to nudne i nikogo nie interesuje

to tak jakbyś w pierwszych latach po wynalezieniu pisma, albo telefonu (pamiętając jak świat funkcjonował bez tego) pytał - czy napisać list do kogoś, albo zadzwonić, zamiast przyjechać osobiście to świadczy o jakichś nieprawidłowościach / zaburzeniach?
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że musimy zacząć inaczej myśleć o technologii i szeroko pojętych social-mediach. Świat się zmienia, język i sposób komunikacji tak samo. Normy się zmieniają.

Jednak znam różne przypadki i imo powinno się umieć z narzędzi korzystać, tak żeby nie wyrządzały szkód, nie wpływały negatywnie na życie danej osoby czy jego otoczenia.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy od danej osoby. Sam używam insta do poznawania nowych osób lub po prostu do śledzenia poczynań znajomych, często dzięki insta wpadłem na dobre imprezy bo zobaczyłem że akurat znajomy jest gdzieś w pobliżu. Więc można uznać to także za formę komunikacji. Trzeba także pamiętać, że zdjęcia są jedną z najlepszych pamiątek. Włączcie sobie telefon i przewińcie galerię do samego dołu, mnóstwo wspomnień w ten sposób można przywołać.