Wpis z mikrobloga

Rozmowy z babcią są jak:
"Twoja siostra bierze ślub, a Ty kiedy kogoś znajdziesz"
"Z kim przyjdziesz na wesele? Pewnie nie masz z kim"
"Twój brat takie ładne czarne włosy ma a Ty zakola"

Rozmowy z dziadkiem są jak:
"Dziadek opowiada jak jeździł starykiem"
"Dziadek pozytywnie zaskoczony moją znajomością topografii województwa lubelskiego"
"Opowiadanie dziadka jak kiedyś wracał traktorem na jednym cylindrze bo pękł przewód paliwowy i później kupił na zapas i leży już z 30 lat i się nie psuje"
"Dziadek zadaje pytania o nowe ciężarówki i opowiada o starych"
"Dziadek opowiada anegdotki ze swojej młodości"

I wielkie później zdziwienie że "tylko z dziadkiem gadasz, ze mną nie".
  • 105
  • Odpowiedz
@bArrek jak bardzo fajnie mi się gada z moją babcia to też wolałem z dziadziusiem gadać podczas no grania w szachy o tym co on na wojnie nie robił. Niestety już się nie da bo ślepy i zjedzony przez alzheimera
  • Odpowiedz
@bArrek zajebisty dziadek, u mnie i dziadek i babcia byli zawsze ciekawi swiata, on sluzyl w Afryce jako lekarz, ona rowniez byla lekarzem ale w Polsce. Nigdy nie nudzilo mnie ich opowiadanie czy klocenie sie o odpowiedzi w 1 z 10. Nawet anegdotki z zycia mieli fajne, nie bylo tego gadania keidy chlopak, kiedy slub, kiedy gowniak. Za to babcia z drugiej strony nadrabia za reszte rodziny, bo jeszcze aktywnie meza dla
  • Odpowiedz
@bArrek: No elo, bo babci zależy na Tobie i martwi się, że zostaniesz w życiu sam. Dziadek się nie martwi bo wie, że baba nie zawsze coś dobrego w życiu, ma już doświadczenie ;D Lepiej być kawalerem i ruchanko na sianku.
  • Odpowiedz
@bArrek babcia leje z przegrywa, a taka jest prawda, że ma rację, bo każdy dookoła się zaręcza czy tam bierze śluby albo ma chociaż dziewczynę, każdy pnie do przodu i się nie ogląda na nikogo
  • Odpowiedz
@bArrek: U mnie jest tak.
Babcia od strony mamy:
- co tam gotujesz nowego?
- może pomożesz w ogrodzie albo zakupy?
Wiele lat pracy w administracjach różnych zakładów dzielone z wychowywaniem dzieci.

Dziadek od strony mamy:
- niestety 10 lat temu miał wylew i ciężko się z nim rozmawia, ale czasami jak załapie to powie coś o aktualnej (!!!) polityce, techniczne różne sprawy
Były nauczyciel w technikum, baardzo dużo działał tu
  • Odpowiedz
@bArrek: Znam temat, u mnie ciagle się przewija temat żebym zgolił brodę bo jak lump chodzę, kiedy dom na działce postawie i czy w końcu przestane co rusz kogoś nowego przedstawiać XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bArrek: u mnie trochę inaczej:
Babcia nr 1: ile razy się z nią widzę to psioczy na swoje siostry, opowiada co widziała w TV i o swoich koleżankach, których na oczy nie widziałem
Dziadek nr 1: najlepiej jakby każdy z wnucząt chodził pod jego dyktando, ciągle poucza i się czepia byle gówna
Babcia 2: tak jak u ciebie, przypomina co 2 tyg te same rzeczy z mojego dzieciństwa i gada o
  • Odpowiedz