Wpis z mikrobloga

Reakcja na powrót Tuska utwierdza mnie w przekonaniu, że średnia wieku na wykopie to 15 lat


@chigcht: A może po prostu nie wszyscy ludzie są p0lakami - r0bakami. Ja przez te wszystkie lata narzekania na peło słyszałem tylko z ust starych pierników ze wsi, klasy niższej i emerytów.

I jeszcze dodają "chcesz znowu pracować za 5zł/h? Jaki oni majom plan na polskem i polaków?"
No na pewno nie taki, żeby pomagać
@Piastan: @piaskun87: @Mathas: @MEKORRO: poza upaństwowieniem kasy z OFE ekipa Tuska była o niebo lepsza niż to co aktualnie robi pis XD nie pamiętam takiej skali propagandy w publicznej telewizji, szczujni w przestrzeni publicznej, upolitycznienia podmiotów, które powinny pozostać niezależne, klęsk na arenie międzynarodowej oraz głupiej polityki w działaniu rządu Tuska. Wspomniane w wątku zegarki Nowaka czy sławetne ośmiorniczki rzeczywiście wywierały wpływ na krajową politykę i opinię społeczną.
@Azaajaszz Aaaa i to ten kryzys kazał Nowakowi zwinąć zegareczek czy Tuskowi skusić się na OFE, tak? Biedactwa... Ha tfu na POwców soczystą melą.


@Mathas ale jakie skusić się na zegareczek? XD Nowak nie wpisał do zeznania majątkowego posiadania zegarka o wartości 10k+. Nie ukradł go, tylko nie ujął w zeznaniu. Za to stracił mandat i został skazany przez sąd. To idealnie obrazuje stan państwa i standardy za PO w porównaniu z
@ghandi92: Ja nie twierdzę, że powrót Tuska nic nie zmieni. PiS doszedł do władzy, bo Tusk odszedł od władzy nie zostawiając w Polsce silnego następcy, moim zdanie wynikało to z tego, że przez lata walki o władzę w PO zwyczajnie wytępił konkurencję wewnątrz partii, że był on(Tusk) długo, długo nic i Schetyna. To doprowadziło do katastrofy jaką przeżyła Platforma po odejściu Tuska. Zwróć uwagę, że przed kryzysem Covidowym Tusk nie chciał
@Carlit0: "Najwięcej ludzi wyjechało, bo takie było bezrobocie"

Bezrobocie i dziura budżetowa były, ale za Millera i Oleksego, w 2004 otworzyły się granice, ludzie wyjechali, bo między Polską, a zachodnią Europą była przepaść i to nie przez Tuska, tylko przez lata komuny i późniejsze nieudolne rządy AWS i SLD. Pamiętam jak na swoją pierwszą wypłatę, po szkole, dostałem minimalną czyli niecałe 900 zł, Dwa lata wcześniej, kiedy granice były już częściowo
@Azaajaszz: pałowanie demonstracji, nepotyzm, 4 afery korupcyjne na rok, wyprzedawanie majątku skarbu państwa za grosze, kompletna nieudolność w dyplomacji, brak pomysłu na rzadzenie państwem, cała polityka rzadu skupiona na słupkach poparcia i gaszeniu pożarów. Afery korupcyjne z udziałem ministrów, jak np sprawa Nowaka. To tak na szybko.
pałowanie demonstracji


@pat1ryk: górników? 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiboli? 20/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nepotyzm


NIEPORÓWNYWALNIE mniejszy niż kiedykolwiek indziej

4 afery korupcyjne na rok


czyli były 32. Lecisz, wymieniaj. Z wyrokami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wyprzedawanie majątku skarbu państwa za grosze


jak stocznie? 10/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kompletna nieudolność w dyplomacji


Pewnie,
@Azaajaszz: trochę się działo, choć szkoda czasu na wymienienie wszystkiego to przypomnę ze za Tuska doszło do katastrofy lotniczej w której zginęli wojskowi wysocy rangą i nikt za to nie beknął a to była strata tak duża ze w świecie wojskowym ostatni raz takie coś się wydarzyło podczas 2 wojny światowej. A ewidentnie za smierć odpowiada minister Klich i właśnie Tusk.
Czy była wojna z UE o praworządność?

Dotowanie KK ponad wszelką miarę?

Wałki, kolesiostwo i nepotyzm?

Demolka systemu sądownictwa?

Ocieplanie z Putinem (Orban, Le Pen)?

Rozbuchany socjal?

A jak polityka monetarna?


Za Tuska dotowanie KK było dokładnie takie same jak teraz, tylko zamiast kasy na ryzyka szło na świątynie opatrzności i swoich zaprzyjaźnionych biskupów. Tusk obiecał likwidację funduszu kościelnego, po czym go zwiększył. A na budowę ŚOB poszło ponad pół miliarda złotych