Wpis z mikrobloga

Uczę się golenia maszynką na żyletki, całkiem nieźle idzie tylko nie jestem w stanie ogolić się na zero, zawsze jakieś włoski zostają, czy to wina żyletki (maszynka to ten plastikowy Wilkinson za dychę i dołączone do niej żyletki xD) czy coś źle robię?
#golenie
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grnydovakhiin: jak kiedyś się goliłem to na 2-3 razy i było gładziutko. Nie potrafiłem za jednym pociągnięciem. Te dołączone żyletki dla mnie osobiście jakby były tępe XD Mi pasowały żyletki polsilver. Możesz poszukać w necie zestawów z żyletkami różnych producentów i testować.
  • Odpowiedz
@grnydovakhiin: Jak wspomniał szara_rzeczywistosc kup sobie zestaw żyletek. O ile w Merkurze 33C Feathery były mega ostre i fajnie się goliło, tak w Gillette Fatboyu są dla mnie tępe jak cholera na dowolnym ustawieniu maszynki. Każda maszynka inaczej pracuje z różnymi żyletkami.
  • Odpowiedz
@PawelW124: Akurat została mi reszta tych co używałem w Merkurze. Jedyne żyletki którymi goli mi się tak samo i tu i tu to zielone Astry. Tak samo w Fatboyu kiepsko golą niebieskie Gillette, a w Merkurze spoko. Z kolei tu nawet Bolzano golą ok, a w Merkurze kiepsko. ¯\_(ツ)_/¯ I to nie jest kwestia przygotowania zarostu, krótszy/dłuższy, bo to testowałem. Po prostu jest albo inny kąt, waga albo co, i
  • Odpowiedz
@Tami: A testowałeś niebieskie Astry?
W internecie mają mało opinii i są takie jakieś niepopularne dlatego ich nie zamówiłem a teraz bardzo żałuje bo mocno mnie ciekawią.
  • Odpowiedz
@PawelW124: Swego czasu mocno siedziałem w temacie golenia, i wiele opinii było o niebieskich pozytywnych jednak większość twierdziła, że zielone są "fajniejsze". Nie miałem okazji testować. Dla mnie chyba numerem 1 zawsze będą zielone Astry. Zawsze dobra partia, łagodne, trwałe. A z featherami czy innymi to różnie. Jeszcze mogę polecić Perma Sharpy.
  • Odpowiedz
@PawelW124: @ranunculus: @Xpawel93X: @Tami: Bardzo was proszę o radę. Zawsze używałem zwykłych maszynek z ostrzami do golenia a nie zyletek .Wcześniej miałem jakiegoś Gillette a ostatnio kupiłem maszynkę Wilkinson Sword spod tego linku https://www.rossmann.pl/Produkt/Maszynki-i-wklady/Wilkinson-Sword-Quattro-Titanium-Sensitive-maszynka-do-golenia-z-wymiennymi-ostrzami-dla-mezczyzn-m,249063,8603 Niestety okazała się rozczarowaniem. Niby miała być do delikatnej skóry a okazało się, że i tak zacina oraz podrażnia skórę a do tego jest tępa. Zostawia włoski na tyle długie,
  • Odpowiedz