Wpis z mikrobloga

Prawie wszystkie argumenty teologiczne za istnieniem Boga gdzieś po drodze popełniają błąd logiczny z niewiedzy.

Innymi słowy - nie wiemy X, a więc Bóg.
Taki argument od razu zostałby obalony gdybyś wiedział X np.:
- wiem jak powstało życie, a wiec argument z powstania życia upada.

Argumenty kosmologiczne - Nie wiemy jak powstał świat, więc Bóg musiał go stworzyć
Argument z projektu - Nie wiemy jak mógł powstać tak skomplikowany świat, więc Bóg musiał go stworzyć
Argument z powstania życia - Nie wiemy jak powstało życie, a więc Bóg musiał je stworzyć
Argumenty z cudów - Nie wiemy jak coś mogło się wydarzyć, a więc Bóg musiał to zrobić
Argument moralny - Nie wiemy co sprawia, że dane czynności są złe lub dobre, więc Bóg musi o tym decydować
Argument ze świadomości - Nie wiemy jak działa ludzka świadomość, a więc Bóg dał nam gitarę (duszę)
Argument z piorunów - Nie wiem jak powstały pioruny, a więc Bóg musi nimi ciskać o ziemię

Dowód ontologiczny to chyba jedyny wyjątek spośród najpopularniejszych argumentów.

Czy znacie jakieś argumenty, które nie popełniają gdzies po drodze tego błędu?

#bekazkatoli #gimboateizm #religia
gzres - Prawie wszystkie argumenty teologiczne za istnieniem Boga gdzieś po drodze po...

źródło: comment_162521408596B2ppNOQEnkcbwViIHmyq.jpg

Pobierz
  • 11
  • 21
@gzres to jest ten Bóg Dziur - zawsze wypełnia obszary, gddzie mamy braki w informacjach. No i moce boskie również coraz bardziej rozmywają się i przechodzą do coraz głębszych rejonów nauki.

Bóg kiedyś zsylal powodzie, niszczył miasta, napuszczal na ludzi różne potwory i zwierzęta. A dzisiaj? "Bóg jest siła sprawczą praw natury" i inne takie argumenty z dupy.
apologetyka oparta na presupozycji


@movsd: Mam magiczny kamień w kieszeni, który jest bytem koniecznym i jedyną podstawą posiadania wiedzy. Dowodzę tego przez niemożliwość przeciwności. W końcu bez tego kamienia nie masz możliwości posiadania wiedzy, a więc nie masz jak dowieść, że taki kamień nie istnieje. Jednocześnie jak wiemy z definicji jest to byt konieczny, a więc z definicji musi istnieć.

NO I CYK, BÓG UDOWODNIONY.