Wpis z mikrobloga

To możliwe, że mam alergie na krem pod oczy i mi od tego pieką? Ewentualnie myślałem, że może nakładam go zbyt blisko wrażliwych części oka i to powoduje podrażnienie. Na samej skórze wszystko jest okej i sam krem robi robotę.
#kosmetyki #uroda
  • 10
@James0n taki błękitny? Mam go, fajny.
Kosmetyczki mi nieraz mówiły, że wystarczy cienko, za duża warstwa niewiele zmienia i obciąża skórę. I kawałek od oka.
Bardzo dobrze na mnie działa wszystko z Nuxe. Na oczy mają nuxuriance, taki zielony. To sprawa indywidualna, ale działa dobrze i nie powoduje podrażnień
@James0n: ma w składzie BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER - mi powoduje zawsze powstawanie białych krosteczek w okolicy oczu + nigdy nie uzylabym kremu z PARFUM/FRAGRANCE pod oczy (w ogóle unikam), bo pod tą nazwą może być wszystko ;) dość wysoko ALCOHOL DENAT, co generalnie nie szkodzi, ale jednak na oczy może być różnie.
@factoryoffaith_: Znaczy ogólnie tak jak pisałem na samej skórze pod oczami to nic negatywnego nie widzę, a nawet odwrotnie, bo daje najlepsze efekty z kremów co używałem do tej pory. Jednak w jakiś sposób, któryś składnik, musi te oczy najwyraźniej podrażniać ;(
@andziamitsu: Tak dokładnie ten. Zrobię ten test z mniejsza ilością, ale w sumie nie wiem czy to pomoże jeśli jakiś składnik podrażniający i tak tam jest. No i nałożę trochę dalej od gałki ocznej, może to tez jakos wpływa. Mam jeszcze jakieś kremy w zapasie z Oriflame, bo dostawałem za darmo z pracy, ale efekty po uzyciu w porównaniu do tego od Vichy to słabiutkie.