Wpis z mikrobloga

Myk z uniknięciem kwarantanny przez tranzyt działa również w UK (bilet powrotny), właśnie wylądowałem.
Pytanie, czy nie będzie dymu przy chęci kolejnej podróży, za 3 tyg, lub czy nie sprawdza jakoś w systemie.
Naturalnie nie mam zamiaru wracać w ciągu 24h, zachoruje i moje plany wylotu się zmienia (bo nie mogą mnie wpuścić na pokład jak jestem przeziębiony itd, zgłoszę się na test za dzień-dwa powodu objawow).

Czy są jakieś informacje, jakie działania należy podejmować w przypadku przedłużenia tranzytu? Wytyczne? Ciekawe czy nakładają wtedy kwarantannę czy cos. Test day 2-8 mam asekuracyjnie kupione.

#uk #tranzyt #koronawirus #anglia #wielkabrytania #kwarantanna
  • 16
@Rabusek: choroba potwierdzona testem nhs to podkładka, "czemu nie wyjechałem w ciągu 24h". Na wszelki wypadek.
Ciekawi mnie jak zareagują, lub czy mają jakieś wytyczne dla takich osób o przedłużonym tranzycie, lub zmianie planów.
Po zgłoszeniu się na test, np w sobotę czy niedzielę, wynik będę miał może po 2 dniach (negatywny ofkors), czyli już za późno na day 2 test (który będę musiał jeszcze niby zamówić po rozmowie z nhs).
@Cryptonerd_io: Ok może wyjdę na debila ale wszystko to jest tak #!$%@? skomplikowane, że po prostu muszę zapytać. Wróciłeś samolotem niezaszczepiony do UK z Polski(amber list) mając bilet tranzytowy do innego kraju w ciągu 24h? I w taki sposób ominąłeś kwarantannę?
@typeczek:
Ale radzę nie powtarzać na razie, tereny niezbadane. Jak nie wylecę i się zgłoszę, to istnieje prawdopodobieństwo że kwarantannę nałożą. Ogólnie najmocniej mi chodziło o trochę czasu przed kwarantanna, bo muszę w pracy nadrobić 2-3 dni a potem mogą sobie nakładać ( w pracy będę chory 5dni i wsio)

Nie pytali o dane adresowe bo tranzyt, pytanie było tylko o bilet powrotny. Dane i tak mają w moim locator form
@Rabusek @Cryptonerd_io Czy orientujecie się jak chce uniknąć kwarantanny w Polsce to ten bilet kupiony na jakiś lot w ciągu 24h musi być powrotny i z tego samego lotniska czy może to być jakakolwiek destynacja tylko z Polski ? Na przykład lece ze Stansted na Modlin i moge np. kupic bilet na kolejny dzien z Modlina do Szwecji ?Bo tak akurat wychodzi dużo taniej niż powrotny z Modlina na Stansted w moim