Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, że Ci barberzy to strasznie przereklamowana sprawa, zazwyczaj chodzę do zaprzyjaźnionej fryzjerki, z której pracy jestem zadowolony, ale ostatnio postanowiłem dla odmiany odwiedzić 2 „barbershopy”. W obydwu zapłaciłem ok 2 razy więcej niż u mojej fryzjerki, ale za to poświecono mi ok 2 razy mniej czasu oraz w obu nie umyto mi głowy. Barberzy byli bardzo ostrożni w obcinaniu włosów, a ich praca polegała głównie na zaczesaniu włosów tak, że wyglądałem jakby krowa mnie podlizała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#fryzjer #barber
  • 11
@JohnShelby a czym to się w zasadzie różni oprócz nazwy i wystroju. U mnie w mieście jest Seba, który przez kilkanaście lat strzygł facetów w salonie "Kasia&Basia Beauty". Robił to świetnie. Jak przyszedł boom na barberów, to otworzył swój zakład pod szyldem barber. Stali klienci poszli za nim, wiadomo. No i robi tak samo dobrą robotę jak wtedy gdy pracował u Kasi i Basi, tylko inaczej się teraz tytułuje ¯_(ツ)_/¯
@angelika_tracz: wiadomo, że jeden i drugi obcina włosy, jednak idąc do barbera z dobrymi opiniami (nie pierwszy lepszy) spodziewałem się wyższej jakości usług, a tak nawet nie zaproponowano mi umycia głowy, co u mojej fryzjerki jest standardem, mimo iż bierze 2 razy mniejsze pieniądze
@JohnShelby rozumiem rozczarowanie, ale tak się zdarza w usługach, że czasem mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Podobnie zdarza się w przypadku renomowanych/certyfikowanych salonów fryzjerskich. Osobiście w jednym takim byłam, a wyszłam z gorszą fryzurą niż od fryzjera w moim mieście powiatowym
@JohnShelby: ja u mnie jestem mega zadowolony i nie tylko ja, bo ja 3600 opinii jest srednia 5.0. Fakt, ze drogo, bo wlosy+broda to 75zl, u pani grazynki bylo 15zl za wlosy. Różnica jest kolosalna w wyglądzie i pare razy próbowałem brode sam zrobić i jakbym sie nie starał to nigdy mi tak dobrze nie wyjdzie jak w salonie.
Jak ktoś stolica to polecam chłopaków z Ferajna. Może nie jest tanio, ale robią zajebiście. Nie no taki dobry barber to dobierze fryzurę do ryja, wycieniuje boki tak mistrzowsko, że nawet po miesiącu będzie git i włosy będą idealnie odrastać, da jakieś tipy jak układać itp. Przemieliłem kilka zakładów fryzjerskich w WWA i wszystkie były dość drogie,ale w większości średnie(jedyny + to młoda duperka myjąca łeb) a te tanie u ukrainek to
@JohnShelby: niestety, teraz modnie jest chodzić do barbera, naotwierało się tego od cholery i większość to chłam. Ciężko trafić na dobrego, ogarniętego barbera, a opinie nie zawsze są zgodne z prawdą. Dużo też zależy od tego jakie masz włosy - jak ktoś ma proste i miękkie to nie ma problemu, gorzej gdy komuś się trochę kręcą/falują i są sztywne - wtedy trzeba dobrze je przyciąć żeby nie wyglądały jak gówno gdy
@JohnShelby: Tez sie z tym zderzylem, poszedlem do wielkiego Pana Barbera i skonczylem wygladajac tak samo jak u Pani Krysi u ktorej place 2x mniej. Jedyna roznica jest to, ze Pani Krysia nie polewa taniej lychy/kawy na wejsciu XD