Wpis z mikrobloga

Cześć, jak kupuje nieruchomość w stanie surowym otwartym przez pośrednika (expander się wszystkim zajmuje ja tylko dostarczam papierki) to jak to wygląda z etapami. W sensie już decyzja finansowa zapadła - jest pozytywna. Po tym musiałem jeszcze dostarczyc operat szacunkowy nieruchomości i rozpisany kosztorys etap prac budowlanych. Była tam baba z banku też porobiła foty. Wszystko zostało złożone. Czekamy teraz do 20 dni na decyzje w sprawie transz ? Bank otwiera mi jakieś konto, z którego będę brał kasę na dokończenie budowy ? Kiedy płacę wkład własny dla banku ? Bank przeleje zbywcy nieruchomości kwotę sprzedaży czy ja to zrobie? Niech mi ktoś to łopatologicznie wyłoży T_T
#kredythipoteczny #expander #budowa #kredyt
  • 3
kupuje nieruchomość w stanie surowym otwartym


@Wontensso: W takim przypadku kredyt będzie przeznaczony na zakup i dokończenie budowy.

Czekamy teraz do 20 dni na decyzje w sprawie transz ?


@Wontensso: Czas oczekiwania na decyzję zależy to od konkretnego banku.

Bank otwiera mi jakieś konto, z którego będę brał kasę na dokończenie budowy ?


@Wontensso: Zależy to od konkretnego banku i dyspozycji wypłaty środków. Najczęściej jednak środki będą wpłacane na
@marcpol: Bank, który przyznaje kredyt to Pekao Sa ( z żubrem ). Nie mam tam konta. Otworzą mi je? Dostanę kartę do bankomatu i z tego konta będę mógł finansować prace budowlane itd. ?
Z tego co wiem to bank ma ustawowo jakoś 21 dni kalendarzowych na decyzje kredytową.
Otworzą mi je? Dostanę kartę do bankomatu i z tego konta będę mógł finansować prace budowlane itd. ?


@Wontensso: Tak.

Z tego co wiem to bank ma ustawowo jakoś 21 dni kalendarzowych na decyzje kredytową.


@Wontensso: W rzeczywistości banki skutecznie omijają ten termin.

Kompletny wniosek nigdzie nie jest zdefiniowany, w przypadku, gdy termin na wydanie decyzji mija banki proszę o uzupełnienia od których termin liczony jest na nowo. Dodatkowo do