Wpis z mikrobloga

Mirki,
W przyszlym roku ruszam z budową takiego domu
Dom w rukoli 5
To moj pierwszy wpis i nie umiem dodać linku. Wyskakuje błąd

Jak myślicie jaki jest różnica w kosztach przykrycia dachówka a blachodachówką. Koszt materiału i robocizny. Ceny przykrycia ze średniej półki. I jaka może być różnica w cenie samej konstrukcji do dachówki w porównaniu z blachodachówką #budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
  • 9
@Arturitek wykop zabronił wstawiania linków, prawdopodobnie przez te pedofilskie akcje.

O cenach będzie ciężko coś powiedzieć bo one szaleją, a jak dopiero zaczynasz budowę to nikt Ci nie obliczy co będzie ile kosztowało za 2 lata.

Ja byłbym raczej za rozwiązaniem pełnego deskowania pod dachówkę, niż membran, chociaż już nie jestem od kilku lat w branży. Konstrukcyjnie to niewiele więźby się różną pod dachówkę, od kilkunastu lat są przewymiarowane. Koszt samego krycia
@Arturitek ogólnie widzę sporo koszy równoważących te rogowe, więc sporo materiału można użyć, tak blachy jak i dachówki nie będzie spektakularnie dużo odpadu, chociaż dach "#!$%@?" i w cenie dachówki zjedzą cię krańcowe i gąsiory. Będzie drogo nawet pomimo mniejszego odpady z dachówki. Drogo za robociznę, drogo za więźbę i materiał.
@Popularny_mis: @Arturitek: Tak jak mówił poprzednik za 2 lata to myślę przy takich cenach możesz śmiało liczyć z 200-300 zł za m2 dachu za robociznę oczywiście. Jak możesz przemyśl projekt bo tanie nie będzie + duże elementów problematycznych i łatwych do zjeb*nia