Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful: Zarabiam 3k bo jestem po awansie i 8 latach stażu, mieszkam u rodziców a i tak większość rzeczy które kupuje kupuje używane i to planuje przez długi czas. Najgorzej jak coś mnie męczy tłumaczę sobie że potrzebuje potem jest faza że dam sobie radę bez a koniec końców niczym alkoholik po detoxie w środku monopolowego. Odpalam allegro i biorę xD Już tak kupiłem myjkę i kompresor nie powiem bo zajebiście mi się spisują i faktycznie potrzebowałem ale biłem się sam ze sobą długi czas xD
Od kilku lat w aucie przydałby mi się blueetoth w radiu bo jak jeżdzę to trzeba wpiąć kabel a to adapterek nie zadziała, to się wypnie na dziurze (usb c na jack z DAC) a to coś innego . No i czasem kaset słucham xD Tak sobie marzę że kiedyś bym się wykosztował i dał te 300zł za Pionera czy inne Sony o ile jest sens dopłacać a nie kupić chińczyka za 60zł do Passata B5 i bym wsiadał samo by się łączyło i grała by muzyka xD

Jakiś czas temu skończył się darmowy Google Photos no a że często w rozmowie szybko odnajduje miejsca w których byłem lub fakty na zdjeciach czy śmieszne zdjęcia to potrzebuje dostępu do całej swojej biblioteki zdjęć z każdego miejsca na ziemi. No i wypadało by kupić NASa wróćc za drogo, wypadałoby kupić Raspbery Pi 4 + dysk używany z lapka 2,5" 1Tb czy większy i postawić na tym własne google photos. No ale wydać te 300/400zł to drogo to pewnie jak się skończy mi miejsce na dysku to wtedy kupie na spontanie xD

Innym razem miałem w Pasacie przebitą oponę zimową a mówię jeszcze 2 miesiące i przejdę na letnie nie jadę do wulkanizatora i co parę dni na tym mrozie o 5 rano pompowałem kompresorem na 12V (bo mojego głównego nie miałem jeszcze xD) to pęknięte koło xD Ale dojeździłem, opony
Niebadzlosiem - @LajfIsBjutiful: Zarabiam 3k bo jestem po awansie i 8 latach stażu, m...

źródło: comment_1625051211IM7BpU9yq404Q9KoyqatB0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: jest spora szansa, że taki człowiek w ogóle nie kupiłby gówna za 40zl, bo by tego nie potrzebował (większość zakupów nie jest nam potrzebna). Albo kupił porządniejsze.
Jak poczułam pierwsze 'lepsze' pieniądze to kupowałam niepotrzebne gównoubrania z sieciówek i czułam się 'bogata' xd Teraz kupię 5 sztuk ubrań na rok, ze zrównoważonych, porządnych marek/ktoś mi szyje.
  • Odpowiedz
@januszdoe: Nie jest ale to skomplikowane xD
Choruje na chorobę autoimmunologiczną i bywa tak ze mnie nie ma miesiąc w pracy a z początku choroby pół roku. Pójdę do Janusza to nie będę miał gdzie wracać tutaj w państówce nie ma problemu dzwonie i mówię nie będzie mnie tyle i tyle i po temacie. Wypłata zawsze na czas i od święta lubie to co robię mimo że pracuję na dworze przez pół służby 12h dziennej lub nocnej xd

Dylemat mam taki - za taką kasę nie osiągnę nic, nie spełnię sobie swoich marzeń i ambicji. Jednak pracy w okolicy nie ma za lepszy hajs kumpel po studiach rok szukał pracy i udało się po znajomości w podobnej firmie jak Ja....
Wyjadę do Polski - zostaje koszt wynajmu i hajs nie wiem czy do 4ki dobije. To średnia kalkulacja zapierdzielając i szukając nowej pracy po każdym L4.
Wyjadę za granicę - tutaj hajs faktycznie dobry pozostaje temat co będzie się robiło i co jak mnie choroba sieknie a byłbym na czarno :P? MUSZĘ być ubezpieczony bo przyjmuję eksperymentalne leczenie które jest bardzo drogie. Za granicą nie wiem czy bym dostał umowę nie na czarno :P oraz jak tam wygląda służba zdrowia, wątpie bym tam był w programie więc musiałbym skakać co 2 tygodnie do Polski po
  • Odpowiedz