Wpis z mikrobloga

Korwin wykonuje w Polsce podobne wrzutki propagandowe jak prorosyjskie siły na Ukrainie.
Chodzi o manierę wybielania Rosji poprzez przemilczanie jej negatywnych działąn i przypisywanie ich dla zamacenia obrazu krajom zachodnim (czesto kłamliwe).
Przykładowo ostatnio była tam kolejna wrzutka prorosyjskiego Murajewa. Straszy on rozpadem Ukrainy na jugosławiański sposób, a rzekomo przyczynia sie do tego działania Polski, Rumunii i Wegier, które spogladaja na częśc terytorium Ukriany.
To jest częsty motyw u prorosyjskich na Ukrainie - Rosja im odkroiła teryytoria, a oni odwracaja uwage straszeniem aneksja ze strony zachodnich sasiadów i pozycjonują ich jako wrogów.
A w Polsce to samo robi Korwin z konfederacji ( i nie tylko on, ale u niego jest to najlepiej widoczne przez całkowite przyjecia rosyjskiej narracji) . Twierdzi, że Rosja Polsce nie zagraża, bo nie ma roszczeń terytorialnych jak rzekomo Ukraina i Niemcy (zarzuty z dupy oczywiscie).
Korwin jest oczytany i dobrze wie, że spora częśc wojen nie wybuchała z powodu chęci zajęcia terytorium. Polscy geopolitycy w tym znany tu Bartosiak od dawna mówią, że wojna z Rosja nie bedzie polegac na okupacji Polski, ale lokalnym konflikcie którego celem bedzie pokazanie podziałów w NATO i tym samym ukazaniu jego niezdolności do obrony plus zniszczeniu jakichś istotnych obiektów na terenie Polski aby ją gospodarczo osłabić.
Czyli twierdzenie, że Rosja nam nie zagraża, bo nie wysuwa obecnie roszczeń terytorialnych to skrajnie prorosyjska narracja i o ile zrozumiałe jest dlaczego ją prezentują Rosjanie to dlaczego Korwin po raz kolejny w takiej sytuacji powiela?
I to sie u Korwina powtarza. - ciagła demonizacja krajów zachodnich a przemilczanie lub wybielanie Rosji. To samo robią prorosyjscy na Ukrainie i innych krajach byłego ZSRR.

#neuropa #4konserwy #ukraina #korwin
  • 6
@wojtas_mks: Zadziiwajace jak manipulujesz aby wybielac prorosyjskie wypowiedzi Korwina. Kłamiesz, że powtarzam narracje PiS wobec Konfederacji. A ja o prorosyjskich wypowiedizach Korwina pisąłem zanim w ogóle Konfederacja powstała.
Oczywiscie merytorycznie sie nie odniesiesz.
Do czego tu akcja mimowsyzstko duda? Nie widizlaem aby ktos twierdizł, że to akcja konfy, ale to bez znaczenia kto ja robił, bo traifała idealnie w gusta sporej czesci elektoratu konfy.