Wpis z mikrobloga

#januszebiznesu
Właśnie usłyszałem o wyjątkowo wrednym przykładzie januszostwa w biznesie xD branża: opiekunki osób starszych w Niemczech
Jak pewnie wiecie po kilku umowach na czas określony pracodawca musi wam dam umowę na czas nieokreślony.
Jakaś babka wymyśliła sobie jak to obejść u siebie, założyła drugą firmę i kiedy któraś opiekunka w jednej firmie przepracuje x lat na umowie na czas określony, to żeby nie dawać jej stabilnej formy zatrudnienia… przenosi ją do drugiej firmy xD Inspekcja pracy w tym kraju to żart
#pracbaza
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cierniostwor ile masz lat że nie wiesz o tej praktyce? Wszędzie tak jest.


@MateuszWajchePrzeloz: Pracuje w normalnej firmie która dała mi umowę na czas nieokreślony po 3 miesiącach. W poprzedniej miałem dostać po 2 latach pracy na umowie na czas określony, podobnie jest u znajomych.
No cóż, okazało się że żyje trochę w bańce.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor większość wykopu żyje w bańce. Tutaj ludzie piszą że w Polsce są zasiłki dla bezrobotnych ( ͡º ͜ʖ͡º) przecież taka osoba nawet po 10 latach morderczej pracy go nie dostanie, a znałem ludzi którzy pracowali dłużej w ten sposób. Na najniższych i najcięższych stanowiskach w firmie jest ciągła rotacja i kiedy znajdą już osła który daje radę to trzymają się go choćby miał umrzeć na
  • Odpowiedz
@jadalny_kasztan: Po pierwsze już samo L4 do 33 dni w roku płaci pracodawca.

Po drugie zupełnie inna jest sytuacja, w której masz np. 20 osób w zespole i nagle musisz wymienić jedną, a inna wtedy, kiedy zatrudniasz np. 2 osoby i nagle tracisz jedną i musisz ją zastąpić.

Po trzecie taką kobietę, która może być na tym L4/macierzyńskim/wychowawczym nawet kilka lat w kolejnych ciążach (i tak, znam osobiście takie przypadki), masz później obowiązek przywrócić na takie stanowisko, na którym była, lub równorzędne - i nie będzie nikogo obchodzić, że przez tych kilka lat zdążyła już np. zapomnieć o wszystkim, czego się nauczyła i zupełnie wypaść z obiegu, bo zamiast śledzić rozwój rynku i nowych technologii, zajmowała się
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: U mnie w poprzednim korpo(automotive) tak robili ludziom z produkcji. Jakoś około 2 lat w jednej, potem hop do drugiej. A na końcu płaczą że ciężko o dobrego i rzetelnego pracownika xD
  • Odpowiedz