Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, te dyskusje o zasadności czerwonej kartki mogę tylko skwitować srogim xDDDDDDDD

Szwed wystawił nogę jakby wjeżdzał z loł kinga i zdziwiony, że czerwona xD

A argument, że przecież zdążył kopnąć, to w ogóle xDDDD Mógł zamiast wślizgu wybić się w powietrze i z prostej nogi #!$%@?ć stempla w ryj Ukraińcowi i też by było spoko bo był pierwszy xDDDD

Ja tylko zostawię jak brzmią aktualnie przepisy w tej materii

Serious foul play

A tackle or challenge that endangers the safety of an opponent or uses

excessive force or brutality must be sanctioned as serious foul play.

Any player who lunges at an opponent in challenging for the ball from the

front, from the side or from behind using one or both legs, with excessive force

or endangers the safety of an opponent is guilty of serious foul play.


Playing in a dangerous manner

Playing in a dangerous manner is any action that, while trying to play the ball, threatens injury to someone (including the player themself ) and includes preventing a nearby opponent from playing the ball for fear of injury

#mecz
  • 9
@Pieczarka: Ukrainiec pewnie ACL zerwał. Szkoda gościa bo Danielson zachował się jak debil. To było bardzo nierozważne wejście. W ogóle nie spojrzał na rywala i podniesioną, wyprostowana mogła zaatakował piłkę w powietrzu.
@Loszczyk: @Itun: Podejrzewam, że Danielson nie miał intencji #!$%@?ć nogi Besedina, ale fakt jest taki, że świadomie bądź nie naraził innego zawodnika na uraz. Gdyby zwyczajnie był blisko piłki i ją kopnął bez wślizgu, to pewnie skończyłoby się na żółtej (albo nawet i bez faulu).
@Itun: A, jeszcze co do argumentu, że po co Besedin wbiegał na wyciągniętą nogę - na tej powtórce pięknie widać, że w zasadzie Danielson w ostatniej chwili się kładł i w ten sposób kopnął piłkę o dosłownie ułamki sekund szybciej. Nie było szans, żeby jakimś cudem Besedin zdążył cofnąć nogę.