Wpis z mikrobloga

@WiesniakzPowolania: Panstwo to przedewszystkim sprytna instytucja bazująca na grabieży i przymusie. Kara praktycznie kazde dzialanie ludzkie nastawione na zysk. Zeby nieco usprawiedliwic swoją przestępczą dzialalnosc postanowilo zając się branzami jak np. sluzba zdrowia, uslugi pocztowe, koncerny paliwowe i węglowe na ktore odprowadzamy kolejne skladki i placimy dodatkowe podatni na sfinansowanie ich dzialalnosci. Jak nazwiesz grupę ludzi, ktora przymusza Cię do zaplaty lub oferują rzeczy, ktorych nie potrzebujesz lub twoja preferencja stawia
Ciekawe, czy #!$%@? z takim samym zamilowaniem potrafią budować dobre społeczeństwo bez niszczenia kogokolwiek, jak robią to, gdy mozna #!$%@? sasiadowi.

Np. Poprzez wlasną, jakościową edukację, tworzenie/uczestniczenie w pro spolecznych organizacjach itd.

Bez wzgledu na to, czy jest to bajt, czy nie, widac ze ludzi niesamowicie motywuje #!$%@? komus za to ze oszukal na podatkach. Czesto jest to zaslaniane tym, ze to przeciez "dobre dla spoleczenstwa". Prawda jest taka ze mogą swoją
@Piwniczny_haker czego nie potrzebujesz ? Służby zdrowia, ochrony przed przestępczością, systemu prawnego, edukacji, praw człowieka, a może tylko zbędne ci są asfaltowe i oświetlone drogi ?
Nie da się tego zorganizować inaczej niż poprzez panstwowość. I nie da się tego zrobić bez pieniędzy i podatków ¯_(ツ)_/¯
Jesteś anarchista czy kucem ?
Państwo to nie są jacyś mityczni "ONI". Państwo to my. Każdy taki oszust okrada również ciebie - z infrastruktury, > usług publicznych, służby zdrowia .

Wygrywa na tym tylko złodziej.


@WiesniakzPowolania: + niektórzy chyba jeszcze nie kumają, że jak w źródełku zabraknie kasy to rząd magicznie nie upadnie, nie zabierze benefitów tylko dokręci bardziej śrubę, zaczynając od tych najmniejszych na etatach
czego nie potrzebujesz ? Służby zdrowia, ochrony przed przestępczością, systemu prawnego, edukacji, praw człowieka, a może tylko zbędne ci są asfaltowe i oświetlone drogi ?


@WiesniakzPowolania: Nie mam ochoty na zbędne, do niczego prowadzące dyskusje. Potrzebny jest wydajny system zaspokajania potrzeb konsumentów. Wszystkie wymienione przez Ciebie usługi mają popyt na rynku. Uwazam,ze niemoralnym jest okradanie czlowieka z jego kapitalu, by zadbac lepiej o niego. A nie mowie nic juz o redystrybucji
@Piwniczny_haker pokaż mi zatem JEDNO miejsce na ziemi, które jest świetnie zorganizowane pod względem infrastruktury, opieki medycznej , systemu prawnego nie będące zorganizowane w państwo. Według twojego wywodu niewidzialna ręka rynku sama te usługi wyreguluje w najwłaściwszy sposób. Czyli jako najbardziej wydajna powinna zgodnie z logiką wyprzeć choć jedną organizacje państwowa. Zobacz jak obecnie wyglądają pasazerskie przewozy kolejowe w USA. Są nieefektywne i drogie. Tudzież jak wygląda prywatna opieka medyczna w USA.sam
to jest niesamowite że tyle lat po upadku komuny i po tym jak dziadkowie komuchy już pomału wymierają, donosicielstwo w tym kraju jest tak silnie zakorzenione.


@vin42: XD donosicielstwo to jest jak sąsiad slucha radia wolna europa,krzak marihuany wyhoduje dla siebie albo upędzi 5l bimbru na własne potrzeby, a nie #!$%@? na podatkach, z ktorych utrzymywany jest ten #!$%@?. A potem lament, ze nie ma na nic pieniedzy, bo duzy procent
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Nie wiem skąd tyle negatywnych komentarzy, może obok jakiś Marian wystawiając uczciwie paragony sprzedaje Kebaba po 23 zł, a zarabia i tak mniej niż ten kto oszukuje, a dodatkowo Klienci odchodzą od niego na rzecz tych którzy sprzedają po 17 na lewo?

@pietrek3121: no właśnie to jest największy problem. Jak widzę tych gamoni co popierają takie oszustwa to wiem że mam do czynienia z ludźmi, którzy nie potrafią patrzeć szerzej. Oszustwa