Wpis z mikrobloga

Zauważył ktoś u siebie lub innych ponad miesiąc do 6 tygodni po pierwszym szczepieniu większą ilość siniaków na skórze, które długo się utrzymują i nie znikają tak szybko jak powinny? Albo takie małe plamki jakby zasinienia na skórze wyglądające jak niedomyta brązowa farba o średnicy 1-2cm i nieregularnym kształcie? Które po dłuższym czasie zanikają jakby się goiły, a potem nagle znowu są widoczne? Głównie na ramionach i przedramionach i w ilości kilku sztuk. Brak w pamięci sytuacji urazów mechanicznych w której powstałyby one jako normalne siniaki. W takiej sytuacji druga dawka szczepienia ma sens? Czy takie objawy nie mają związku ze szczepieniem?
#szczepienia #astrazeneca #nop #moderna #pfizer #koronawirus #medycyna
  • 21
@Squatlifter: masz wątpliwości pytaj lekarza nie wykop, ale np może po prostu krew oberwała po produkcji przeciwciał czy innej infekcji i witaminek, żelaza i innych badziewi dostarczyć - znaczy normalnie się odżywiać...
ale wykop to złe miejsce na diagnozy ;)
@fukinloner: no to wiadomo, że do lekarza i zrobić morfologię krwi, ale po to jest net, żeby podpytać innych czy nie mieli podobnej korelacji siniaków ze szczepieniami. Akurat dobrze, że mam wyniki pełnej morfologii krwi na 3 dni przez pierwszą dawką szczepienia zrobioną, bo robiłem sobie badanie w labie czy mam jakiekolwiek przeciwciała (czy jest sens się szczepić i miałem zero przeciwciał covid) więc przy okazji zapłaciłem za różne inne badania
masz wątpliwości pytaj lekarza nie wykop, ale np może po prostu krew oberwała po produkcji przeciwciał czy innej infekcji i witaminek, żelaza i innych badziewi dostarczyć - znaczy normalnie się odżywiać...

@theodolit: Masz rację, że może to za mało witamin z grupy B bo przez ostatnie kilka tygodni mocno trenowałem i byłem na diecie redukcyjnej, ale nie głodówce. Odżywam się dobrze i urozmaicenie, tak mi się wydaje. Oby to była kwestia
@Squatlifter: konsultacje z lekarzem, 100% z mojego doświadczenia lepiej, żeby Cie wyśmiał a nie mówił - było się pojawić miesiąc wcześniej.
ja tylko o tym, że ze względu na szczepienie ogólne wyniki krwi mogły się pogorszyć, ale miesiąc czy coś to kawał czasu żeby odrobić
@theodolit: Jasne, zrobię szybko morfologię i jakieś badania w związku z krzepliwością krwi i idę do lekarza, zwłaszcza gdyby były wyniki poza normami. Wyniki badań kwi zawsze miałem dobre, więc gdyby teraz coś było wyraźnie nie tak to dałoby to sporo do myślenia w kontekście szczepienia. Drugiej dawki bym już nie brał.
@Rabusek: @mario-zdk: Dzięki, żyję :) W końcu siniaki zniknęły całkowicie, a nowe się nie pojawiają same z siebie, czuje się dobrze. Ale wstrzymałem redukcję tłuszczu, zacząłem się normalnie odżywiać, zażywałem przez kilka dni z rzędu zestaw multiwitamin i minerałów itp. (oprócz tego, że normalnie jem dużo owoców i warzyw) Zrobiłem sobie deload w treningach, czyli zamiast 3x w tygodniu to tylko 2x i mniejsze ciężary, a zamiast 1 treningu jest
@ThisMorison: hej, różowy nic nie zgłosił, jak pisałem komentarz to byłem pewien, że jednak tak xD Dopiero teraz będziemy (po drugiej dawce miała identyczne objawy drugi raz więc tym bardziej)
usunąłem żeby w błąd nie wprowadzać