Wpis z mikrobloga

@Herato: nie ma w przypadku każdej donacji jest taka sama szansa na banicję :b
@jakistajnylogin: to wszystko zależy od tego jakie miałeś wyniki badań wcześniej. W zależności od RCKiK jest to raz w roku lub jeżeli było coś nie tak w wynikach badań po oddaniu krwi robią Ci rozszerzone badania przed oddaniem. Wtedy wiadomo biorą z żyły a jak wszystko jest w porządku to wystarcza im palec na cele hemoglobiny
@Valisar: hm, widać faktycznie w różnych miejscach są różne zasady. W Łodzi zawsze robili mi pełne (nie pamiętam już dokładnie jakie parametry, ale z 10 pozycji? + badania na obecność wirusów). Nigdy mi się nie zdarzyło żeby wzięli tylko z palca. 13 donacji na koncie (niestety aktualnie nie rośnie ze względów zdrowotnych).
Jedyne co miałem "nie tak" to to, że zazwyczaj miałem wysoką hemoglobinę (raz usłyszałem że nie mogę przez to
@jakistajnylogin: o to ciekawe najwyraźniej faktycznie jest różnie w zależności od rejonu. Ja mam na koncie koło 40 donacji w RCKiK Kraków i w OT RCKiK Katowice w Bielsku i raz na rok miałem z żyły a jedynie jak wyniki były podswietolne na jakiś kolor to była powtórka z żyłą dopiero (;