Wpis z mikrobloga

Znajomej nie obeznanej za bardzo w technologii #orange wcisnęło internet, na infolinii pani wprowadziła ja w błąd ze wystarczy aktywować kartę i internet będzie dostępny na wszystkich numerach (kłamstwo) - przedwczoraj minął termin 14 dni kalendarzowych

Jak mogę jej anulować ta umowę bez jakichś zbędnych kosztów?

#pytanie #prawo
  • 14
@Rabusek: można spróbować oświadczenia o uchyleniu się od umowy ze względu na błąd co do właściwości usługi. Ale w przypadku ewentualnego sporu będą problemy dowodowe, bo nagranie z infolinii pewnie zaginie, a ono będzie podstawą dowodzenia przyczyny powstania błędu ( zachowanie pracownika). Teoretycznie telekom powinien udostępnić nagranie na żądanie twojej znajomej.
@Rabusek w T-Mobile miałem sytuację, że w rozmowie z konsultantem od początku rozmawiałem o kwocie brutto abonamentu.

Gdy ustaliliśmy wszystkie szczegóły i finalnie podliczył wszystko podał mi kwotę netto, która później została mi naliczona.

Trzy różne telefony, oficjalny mail przesłuchanie rozmowy przez T-Mobile i cofnięto mi źle naliczony abonament, jako że zostałem wprowadzony w błąd.

Więc atakowałbym Orange w podobnym tonie - ale na jednym telefonie/kontakcie się nie skończy trzeba ich męczyć
Teoretycznie telekom powinien udostępnić nagranie na żądanie twojej znajomej.


@Xizor: dzieki! Wlasnie doczytalem ze mozna wnioskować o taką rozmowe - polecilem o prosbe o przekazanie nagrania, przesłanie mi a ja dalej pociagne co bylo nie tak (o ile bylo, wiadomo, moglo byc roznie)

@Kuroczka: sytuacja wyglada tak ze znajoma zuzyla raz 10gb i dostala info o zuzytym internecie - wiec zamiast zaoferowac 15gb (co jest dosc logicznym posunieciem), zaoferowali 200gb
@Rabusek internet z tej karty jest dostępny na wszystkich numerach - ale w dużym skrócie - po pierwsze pytanie jak to zostało zaproponowane i w jaki sposób działała percepcja owej znajomej, pomimo upłynięcia 14 dni można śmiało złożyć reklamację, że została wprowadzona w błąd - rozmowa będzie odsłuchana i ludzie z działu reklamacji podejmą decyzję co dalej, zrób to - nie czekaj - jeśli rozmowa była naciągana to na bank uznają
rozmowa będzie odsłuchana


@prezes_internetu: jw dowiedzialem sie ze moge wnosic o przekazanie nagrania, i o to bede jutro wnosił.

Okazalo sie tez przed chwila, ze 11.06 to nie byla data podpisania, a wygenerowania dokumentu - podpisane bylo kilka dni wczesniej, a wiec 14 dniowy okres nie uplynal. Jutro cisniemy