Wpis z mikrobloga

Podliczyłem ile faktycznie trwała pierwsza połowa w meczu Holandia - Czechy. Jesteście ciekawi?

w 15 minucie było 10 min faktycznej gry
w 25 minucie było 15 min faktycznej gry
w 40 minucie było 25 min faktycznej gry

Sędzia doliczył 2 minuty tylko, pomimo regulaminowej 3minutowej przerwy na nawodnienie się xD.

UWAGA
Na moim stoperze faktycznej gry było 29 min 30 sekund xD.

Nie było zbyt dużo fauli i długich przerw, jednak rzuty rożne i wyrzuty z autu chyba zjadają najwięcej czasu. To nie tak, że gra była przerywana co chwilę, bo były też długie momenty po 2-3min bez żadnego autu czy faulu.
Ciekawe ile będzie w 2 połowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mecz #pilkanozna #bukmacherka #ciekawostki
Castellano - Podliczyłem ile faktycznie trwała pierwsza połowa w meczu Holandia - Cze...

źródło: comment_1624812556ZIxjoagzfxzaI8FlrSyhc5.jpg

Pobierz
  • 53
@Castellano: xD, tak, zatrzymujmy zegarki co minutę bo aut, wolny albo różny xD jak to sobie wyobrażasz w praktyce? Zwłaszcza na szczeblu niższych lig?

Po go jest 45 minut, żeby narzucić rezerwę czasową na okoliczność takich przypadków i dlatego właśnie nie jest to wliczane do doliczonego czasu gry. Sędzia dolicza za czas przerwany, tj kiedy potrzebna była chociażby interwencja medyczna na boisku. I sędzia może ukarać kogoś kartką za przedłużenie wznowienia
@szymi9191: nie, ja piszę że na poziomie piłki nożnej to nie zmieni niczego. Dlatego wywracanie systemu mierzenia czasu dla efektu w postaci całego #!$%@?, to pomysł głupi.

Koszykówka jest bardziej dynamiczną grą w porównaniu do piłki nożnej, gdzie minuta różnicy tzw. bardziej uczciwego mierzenia czasu nie zmienia zupełnie niczego. 30 minut gry mierzonego stoperem vs 45 minut gdzie realnie gra się też 30 minut, a do tego #!$%@? się z wywracaniem
@SiemaNagor: idąc takim tokiem myślenia to każda z drużyn powinna mieć taki sam czas posiadania piłki, co jak wiadomo jest nierealne - to jest piękno tego sportu

@szystah92 no nie wiem gdzie te toki rozumowania sie lacza. Ja jestem za tym, zeby kazdy mecz trwal tyle samo, i mowie tu o czystej grze. W tym czasie jedna z druzyn moze miec i 90% posiadania pilki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Castellano: przecież porównajcie sobie chociażby do koszykówki XD gdyby zegar leciał podczas tzw. deadball to koszykarze graliby 12 minut przez 4 kwarty. Nigdy nie rozumiałem dlaczego w piłce nożnej zegar się nie zatrzymuje. Powoduje to sytuację typu "oj jak boli oj boli boli pomocy lekarz (gdy wygrywamy) a jednak nie #!$%@? tylko mnie uszypnal". Dlatego futbolu nie oglądam i unikam szkoda 2 godzin na 40 minut gry.