Wpis z mikrobloga

#nauka #odchudzanie Dlaczego niektórzy są bardzo szczupli (czasem całe życie) mimo, że dużo jedzą? Odkryto, że chodzi o mikroruchy. Notoryczne tupanie stopą podczas pracy, przewracanie długopisu w dłoniach, wiercenie się itd. Mikroruchy okazuje się, są bardziej efektywne w chemicznym procesie spalania samej tkanki tłuszczowej niż intencjonalna aktywność fizyczna jak siłownia, czy bieganie. Taka aktywność (tj. mikroruchy) okazuje się potrafi spalić 800-2500 kalorii dziennie. Zbadano to u osób z wrodzoną skłonnością (bardzo dużą) do tików nerwowych i mikroruchów. Osoby nie mające takich skłonności wrodzonych mogą celowo indukować te ruchy.
  • 8
@Kamil-83: jesli to prawda to by wiele mi wyjasnilo xD 180cm 69-70kg nie wazne ile bym jadl. Za to zona wiecznie mowi ze mam adhd i ponoc nawet jak spie to wiecznie ruszam noga czy reka. A w ciagu dnia to sam wiem ze nie usiedze na dupie. Nawet teraz jak leze i ogladam mecz to musze machac noga xD
@Kamil-83: super źródło.
Prawdopodobnie zbyt mała grupa reprezentatywna była do wykonania tego badania. Od wielu lat, mam fidget z przyciskiem lub mały nożyk lub zatyczkę od długopisu w ręce jak coś czytam i nie chudnę dzięki temu.

Problem z otyłością to nie jest to że ktoś dużo je, tylko co się je. Czyli gęstość energetyczna w jedzeniu, często dopiero to wychodzi u ludzi co płaczą że jedzą bardzo dużo i nie