Wpis z mikrobloga

W nadmorskiej miejscowości kupiłem dzisiaj koc i poprosiłem o paragon. Babka najpierw dała mi jakiś inny na kwotę 23zl. Po zwroceniu uwagi, nabiła na kasę raz jeszcze i dala mi taki oto kwitek, na ktorym podatek wynosi 0zl, natomiast cena juz się zgadza. Czy babka właśnie zrobila wała czy tak na legalu mażna nabijać bez vat? Dodam ze płatność tylko gotówką a hala sprzedaży to tak ze 250m2. Dajcie znać czy wracać do niej i kręcic aferę czy wszystko jest na legalu? Dzięki.
boss007 - W nadmorskiej miejscowości kupiłem dzisiaj koc i poprosiłem o paragon. Babk...

źródło: comment_1624791152arJTqQAGQQdnRq51GvYqmF.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

można gdzieś zamówić "kolekcjonerską" legitymację kontrolera KAS? Bo mam pomysła jak zmniejszyć koszty wyjazdu na urlop...


@kolegamichaua: Nawet tak nie żartuj - podszywanie się pod urzędnika państwowego w celu uzyskania korzyści majątkowej to przestępstwo dużo lepiej nagradzane niż ten paragon.
  • Odpowiedz
@boss007: Tak poniżej 200K obrotu można być na ryczałcie i mieć stawkę 0% VAT.
My teraz jesteśmy na 0%.
Przekraczając 200k automatycznie wskakujesz już w normalny VAT.
Ale paragony wystawiamy fiskalne. I faktury wystawiamy normalne, tyle, że bez VAT
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Tak, wiem wiem. Tym bardziej brak podanego adresu, a już NIPu w szczególności. Do tego w tej miejscowości nie ma zarejestrowanej żadnej działalności o tej nazwie, a nawet tym profilu działalności.
  • Odpowiedz
@boss007: Afera z dupy:
- niektóre firmy są zwolnione z VAT (to nie to samo co stawka 0%) - do pewnego obrotu,
- niektóre firmy nie muszą wystawiać paragonów fiskalnych - wtedy mogą wystawić dowolny inny dokument, zwał jak zwał - dowód sprzedaży, fakturę, rachunek, paragon zwykły (niefiskalny) - do pewnego obrotu,
- nawet nie trzeba rejestrować firmy - do pewnego obrotu,
W tym przypadku może tak jest, może nie,
  • Odpowiedz
Afera z dupy:


@mabb: z dupy to jest twoj wpis

do pewnego obrotu,


@mabb: jakbys przeczytal wpis OPa to bys wiedzial ze poprosil o paragon (nie dostalby go w innym wypadku). To prawdopodobnie jest zabieg zeby nie osiagnac "pewnego obrotu"
  • Odpowiedz
@Pwado: Nie dostałby bo nie ma takiego obowiązku w pewnych okolicznościach. Proponuję się zapoznać z przepisami zanim zaczniesz znowu wymyślać swoje bajeczki.
  • Odpowiedz
bajeczki


@mabb: to ty piszesz bajeczki. Firma ma hale 250m2 i nie musi wystawiac paragonow, bo nie przekracza ustawowego obrotu? xD 90% ludzi nie chce paragonu, wiec moze i nie przekracza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mabb: zgadzam się.
Stawka zw to nie to samo co 0%.
Zwolnienie podmiotowe z VAT wynosi 200.000 zl przychodu/rok. Jesli przedsiębiorca nie przekroczy tego progu, to nie wchodzi na VAT.
Sa branze, ktorych przedmiot działalności jest zwolniony np. Dentysta.

Limit zwolnienia z kasy fiskalnej to 20.000zl/rok. Jesli przedsiębiorca nie przekroczył limitu to nie musi zakladac kasy fiskalnej. Gdy klient prosi o paragon to moze wystawić inny dokument potwierdzający sprzedaz. Nie
  • Odpowiedz
@Pwado: Wystarczyłoby że akurat działalność zamknął ktoś, a np. jego żona otworzyła. Całkiem nowa firma i lecimy z obrotem 20 tys od początku. Dużo ludzi tak robi.
  • Odpowiedz