Wpis z mikrobloga

  • 24
Jestem w trakcie małego pielenia i usuwania starych liści z papryk. Na części krzaków mam już owoce ( ʖ̯)

Tutaj odmiana Medusa. A obok komosa, która się przebiła przez wycięcie w agrotkaninie.

#chilizgobim

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #rolnictwo #wies
gobi12 - Jestem w trakcie małego pielenia i usuwania starych liści z papryk. Na częśc...

źródło: comment_1624724865o3EZ3Jo5aEnPZqnowtoIab.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@murdoc: @rewida17: @Debriss:
Poczekamy co @gobi12 odpowie, ale ja wrzuce 9d siebie.
Ja usuwam stare liście. Stare wg mnie to najsmapierwsze liście od czasów sadzonki. Niektóre odmiany chinense i haccarum mają te pierwsze liście tak ogromne, że przysłaniają cały dół i boczne pędy poniżej są zbyt wyciągnięte i pod naporem owoców potrafią się złamać.
Dodatkowo usuwanie starych liści pobudza rozrost szczytów, jest lepszy przewiew na
  • Odpowiedz
@Niewiemja: No aż się zdziwiłem. Mega różnica pomiędzy dziś a tydzień temu. Mocno urosły, a na kilkunastu sztukach są już pierwsze papryczki. To takie papryczki z przegapionych kwiatków, których nie zerwałem, bo przeoczyłem. Większość dopiero kwitnie albo zamierza kwitnąć.

@marsellus: A daj spokój. 50% z kilku wiader chwastów, które zebrałem z tuneli to była komosa i nie przyglądając się za bardzo wrzuciłem zdjęcia, na którym akurat jak na złość komosy nie ma... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@murdoc: Znaczy ja uważam, że dobrze jest usunąć liście poparzone słońcem lub takie, które są już na granicy odpadnięcia ze starości (zżółknięte, dotykające ziemi itd.). Odsłania się łodygę, doświetla mniejsze listki no i
  • Odpowiedz
  • 0
@gobi12 jakoś w połowie stycznia, ale tak w marcu i kwietniu popełniłem szereg błędów, poza tym teściowa mi podlewala mimo zakazu ( czyli podlewalismy oboje i miały zdecydowanie za mokro siewki).. Dopiero tak od maja ładnie zaczęły rosnac. Pomieszały mi się zupełnie odmiany i nie wiem która jest która, mam z 20 krzaków zwykłej i tylko te i kilka od Ciebie mam opisane. Masz jakąś radę na zwijajace się liście w
  • Odpowiedz
@Rumeq: Zależy jak się zwijają i dlaczego. Czy wzdłuż liścia czy w poprzek. Czy od braku wody czy z przyczyn związanych ze składnikami odżywczymi. No i przede wszystkim czy to nie mszyce powodują te zwijanie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@gobi12 wody im nie brakuje bo to zestaw "balkonowy" Który jest cały czas pod ręką, krzaki, które miały mieć specjalną troskę ;)
  • Odpowiedz
@Rumeq: Takie zwijanie się to może być właśnie zbyt dużo wody. Lub problemy z wchłanianiem składników odżywczych przez pH ziemi lub zaburzenia wilgotności. Możesz spróbować kupić jakiś rozsądny nawóz i podać go w formie oprysku a w między czasie starać się ogarnąć sytuację z podlewaniem.
  • Odpowiedz