Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do modelu AKG k702 z myślą o słuchaniu muzyki i zastanawiam się czy jednak nie wziąć od razu jakiegoś DACa. Te słuchawki mają impedancję 62 Ohmów i maksymalnie 200 mW mocy wejściowej. Komputer by je zasilił, jak dobrze rozumiem. Ktoś tu polecał FX-Audio x6 i nawet można go dostać do 300 zł. Myślę, że do 400 zł mógłbym wydać.

1. Sądzicie, że ten model będzie odpowiedni dla osoby bez obycia z tego typu sprzętem?
2. Potrzebuję do tego jeszcze wzmacniacz czy sam dac wystarczy?
3. Kabel usb wpina się po prostu w port usb na komputerze czy trzeba mieć jeszcze jakąś kartę wewnętrzną podpiętą?
4. Jakiś inny model w tym budżecie?
5. Wyczytalem, że jak się podłączy słuchawki o małej mocy do mocnego daca/wzmacniacza, to można je zepsuć. Tutaj chodzi o przesadzenie z potencjometrem od głośności czy po prostu sam fakt podłączenia do zbyt dobrego sprzętu?

#sluchawki #audio
  • 7
@jGL2AVtYXtya6F8wthhwGZUDPh3krk: Tak, tylko z tego co rozumiem, większość tych urządzeń jest jednocześnie dakiem i wzmacniaczem. Ja chciałem, aby konwerter sygnału był zewnętrzny, bo jak dobrze rozumiem, wtedy dźwięk jest dokładniej odwzorowany na analoga. Czyli że podłączam usb do komputera i zewnętrzne urządzenie przetwarza cyfrówkę. Chyba że coś źle zrozumiałem.
Ja chciałem, aby konwerter sygnału był zewnętrzny, bo jak dobrze rozumiem, wtedy dźwięk jest dokładniej odwzorowany na analoga


@ToJestNiepojete: to nie do końca tak że zewnętrzny DAC = zawsze lepiej niż wewnętrzna karta dźwiękowa

Karta dźwiękowa składa się z kilku elementów. Między innymi z właśnie DAC'a. Co lepsze mają wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Obsługują dźwięk wielokanałowy. Mają też moduł odpowiedzialny za przechwytywanie dźwięku (przetwornik analogowo-cyfrowy, czyli odwrotnie niż DAC) i samo wejście
realtek alc892


@ToJestNiepojete: u mnie była duża różnica między Realtek ALC1150 a tym Fiio

Ogólnie współczesne integry są ok, te lepsze na droższych płytach (Zx90) nawet całkiem niezłe, ale dalej gorsze od średnich daców