Wpis z mikrobloga

Pracuję za granicą, mam umowę za granicą, więc tak naprawdę nie mam żadnego ubezpieczenia zdrowotnego. Chciałem sobie opłacić NFZ, ale to wychodzi około 600 zł miesięcznie, ale przecież i tak jeżeli chodzi o niektóre rzeczy to albo się czeka w kolejce parę miesięcy i trzeba iść prywatnie, albo są rzeczy których NFZ nie obejmuje. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem prywatnego ubezpieczenia lub pakietu Medycznego, ale nawet za bardzo nie wiem czym to się różni. Interesuje mnie np. wizyta u dentysty, ortopedy, dermatologa, lekarza rodzinnego, psychiatry, Wezwanie karetki tak jak normalnie wzywa się jak jesteś ubezpieczony w NFZ, coś takiego, co ogólnie ma zastąpić takie zwykłe ubezpieczenie zdrowotne. Przeglądałem pakiety i ubezpieczenia i za cholerę tego dalej nie rozumiem. Czy jeżeli chce zastąpić NFZ i normalnie nie bać się czy przyjedzie po mnie Karetka, czy nie będę musiał płacić 100000 zł za pobyt szpitalu, To wystarczy mi zwykły pakiet medyczny np. Platinium w Medicover? Czy dodatkowo musiałbym brać pakiet medyczny i ubezpieczenia, bo Hipotetycznie gdybym np. dostał Raka, to nawet najlepszym pakiecie medycznym nie musiałbym dopłacać czy musiałbym mieć dodatkowe ubezpieczenie? Bo jak pracowałem w Polsce i miałem umowę o pracę to się nie przejmowałem bo zawsze mogłem udać się do zwykłego lekarza umówić się na wizytę do ortopedy, miałem też pobyt w szpitalu psychiatrycznym profilaktyczne po zmianie leczenia, więc się o nic nie bałem, ale teraz nie wiem jak zastąpić to NFZ. W sumie podoba mi się ten najlepszy pakiet MedicoverBo w końcu zrobiłbym sobie zaległe badania poszedł bym do stomatologa itd. ale co w przypadku jakichś groźniejszych rzeczy nad którymi opiekę zapewnia mi zwykłe NFZ? Nie chce płacić grubego hajsu za ubezpieczenie i pakiet medyczny żeby potem musisz dopłacić parę tysięcy złotych za coś, co miałbym w NFZ a nie ma tego w medicover.

#medicover #szpital #zdrowie #ubezpieczenia #nfz #lekarz
  • 4
@vojtyla: No te prywatne ubezpieczenia to ci nic poważnego nie wyleczą, najwyżej se możesz wyrostek tam zoperować albo przepuklinę. NFZ jest jaki jest, ale jednak jak potrzebujesz leczenia raka czy jakiejś operacji za 500k, to ją dostaniesz…

@vojtyla: Pakiet medyczny, a ubezpieczenie to co innego. W wykupionym pakiecie medycznym masz świadczone usługi w placówkach współpracujących w każdym momencie i za darmo. Ubezpieczenie działa tylko, gdy Ci się coś stanie, a suma ubezpieczenia ma pokryć koszty twojego leczenia. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie połączenie takiego pakietu z ubezpieczeniem, bo skoro chcesz mieć darmowe usługi np. stomatologa czy dermatologa to masz je w pakiecie, ale też martwisz się, co się będzie