Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hej, maluję od niedawna figurki do Warhammera - dziś po raz pierwszy użyłem podkładu w sprayu: niestety na części figurek pojawiły się małe pęknięcia ( pokazane na zdjęciach). Wydaje mi się że za szybko zacząłem nakładać drugą warstwę tam gdzie nie sięgnąłem za pierwszym razem i farba nie zdążyła wyschnąć. Ale mniejsza z tym, powierzchnia figurek jest teraz chropowata i pełna pęknięć - w jaki sposób mogę to naprawić? (,)
#modelarstwo #warhammer
Wajdelota - Hej, maluję od niedawna figurki do Warhammera - dziś po raz pierwszy użył...

źródło: comment_1624630724zxehm8XCOSjmsWjvSCMEYW.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@thelightful: Wtedy tworzy pomarańczową skórkę. @Wajdelota: Zbyt grube warstwy nadkładasz (marszczenia) - za blisko trzymasz spray. Do tego prawdopodobnie powierzchnia nieodczyszczona (pęknięcia).

@koziolek666: Ja sugeruję zaopatrzyć się w izopropyl i po prostu wykąpać w nim figurkę przed lakierowaniem. Woda, gdy zostanie w jakieś wnęce nie jest najlepszym połączeniem z lakierem.

Jakiego podkładu używałeś?
  • Odpowiedz
@Wajdelota: Pisałem jakiś czas temu posta na ten temat i wrzucałem zdjęcia. I powiem tak - najtańsze podkłady akrylowe po 8zł puszka - sam kupuję w Action i są naprawdę niezłe - ale tak naprawdę każdy podkład prawidłowo używany jest w 100% wystarczający do figurek. Klucz to nie robić jak jest mróz, żeby chociaż było te 5 stopni. Nigdy nie udało mi się zrobić skórki pomarańczy, mimo, że lakierowałem nawet w
MalowanyPtak - @Wajdelota: Pisałem jakiś czas temu posta na ten temat i wrzucałem zdj...

źródło: comment_16246408406GI8ozo91FWJp7NAeSowcd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wajdelota: Ogólnie podkładu nakładasz naprawde cienko - tu chodzi tylko o to, żeby farba miała się do czego trzymać. Co prawda większość i tak będzie, bo modele są żywiczne, ale znacznie łatwiej będzie się zrywać i łuszczyć na modelu. Podkład sprawia, że łatwiej Ci się maluje, lepiej kryje i wiąże farbę. Pamiętaj, że to nie służy do "pomalowania" modelu pierwszym kolorem, jak pokazują to na youtubie - mam wrażenie, że Ci
  • Odpowiedz
@Wajdelota: Tu na przykład używałem farby Citadela - ale już na nałożony podkład - przez to dużo ładniej i mniejszym wysiłkiem jesteś w stanie pomalować figurkę. I żeby nie było - to była szósta figurka, którą kiedykolwiek malowałem, a nigdy wcześniej nie trzymałem nawet pędzla.

Praktycznie tylko i wyłącznie używam tych podkładów z Actiona (spectrum) - bo po prostu są najtańsze.
MalowanyPtak - @Wajdelota: Tu na przykład używałem farby Citadela - ale już na nałożo...

źródło: comment_1624641274QGlaxgehJ2wXAvyDrIvKRS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wajdelota: Służę. Jak mam dać jakiegoś tipa na entry-level, to 2-3 x 1s pociągnięcia na odległość od czubków palców do łokcia, zaczynając całkowicie poza modelem i kończąc całkowicie poza po drugiej stronie. Nie obracać w trakcie, dopiero po tym - zrobić z drugiej strony i dać odpocząć 15 min - chyba, że np. wymaga jeszcze gdzieś pokrycia, bo jest kompletnie goły pod innym kątem. Powtórzyć 3 razy i będzie git.
  • Odpowiedz
@Wajdelota: Daj znać jak wyszło - pamiętaj, że zawsze jest zmywacz Wamodu ;P Uważaj tylko, żeby za długo nie kąpać, bo podobno drobne elementy stają się bardziej wrażliwe - mi z reguły 5 min + delikatne pociągnięcia miękkiej szczoteczki do zębów (NIE MOJEJ) pozwalały się pozbyć 100% farby.
  • Odpowiedz