Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym, że od jakiegoś czasu wszyscy kręcą daily vlogi? Youtube zaczął ich lepiej za to wynagradzać? Kiedyś wszyscy stawiali powiedzmy, że na jakość. Dziś wszyscy męczą tę formułę daily. Dzis film raportu 35 min o niczym. No nie da się codziennie kręcić ciekawych filmów wiadomo. Po pas w pieprz, bez planu, vlog casha(przez pewien czas) męczą formułę daily.
#raportzpanstwasrodka #bezplanu
  • 28
@theLPD: formuła daily została wymyślona przez Caseya - tylko ze on naprawde mial co pokazywac bo: mial ciekawe zycie, ciekawych znajomych, miał ciekawe rzeczy do powiedzenia, mieszkał w NYC, miał bardzo dobry warszatat filmowy i sprzęt, dzięki czemu jego materiały były na wysokim poziomie. Fajnie się to oglądało, bo jest mega charyzmatyczny.

Do polski przyniósł to Gonciarz, kopiując go 1:1 prawie - i od lat jest mega moda na daily, widzowie
@theLPD: Osobiście wolałem zwykle bezplanu, gdzie jak coś zrobione było to porządnie i ciekawie chociaż trzeba było poczekać. Teraz nic ciekawego no ale siedzi w jednym miejscu wiec w sumie co pokazywać xD
@theLPD: czym więcej odcinków, tym więcej reklam wyśw, czyli kasa. Ale to się skończy w pewnym momencie, bo yt padnie za parę lat moim zdaniem. Padnie o tyle, że wejdą nowe regulacje, zakazujące #patostremingu, czy innego nadawania bez sensu, tylko dla reklam. A może być i tak, że taki #tworca będzie sobie musiał zapłacić za przywilej wrzucania treści. W każdym razie reklamodawcy w końcu przestaną płacić za reklamę na #
@theLPD trzeba z czegos zyc. machaj ma 70k subow, gdyby krecil raz na tydzien to nawet niech kazdy filmikk obejrzy ok 70k ludzi to 300k na miesiac. Krecac dayily to srednio z 30k na odcinek to ma prawie milion na miesiac.
@theLPD: w przypadku BezPlanu to cos mi się wydaje że zmusiła go do tego "pandemia". Nie może latać, nie ma nowego materiału wiec i nie ma kasy z YT a i pewnie patroni odchodzili. Wrzuca daily wiec jest grosz z YT i patroni szczęśliwi że mają co oglądać i że są ich imiona/ksywki na końcu filmu. A no i niego ten daily taki naciągany bo daje max 2 odcinki w tygodniu.
@theLPD: Bezplanu utrzymuje się z własnych biznesów, więc nie musi doić kasy z yt.
A co do samego daily już mówię jak to wygląda od strony YT i algorytmów.

Yt premiuje (zwiększa zasięgi) kanałom, które nagrywają regularnie czyli łapie się tutaj daily. Jakiekolwiek zmiany w materiałach np. długość filmów wpływa na premiowanie tych kanałów, dlatego twórcy wrzucają daily raz krótkie raz długie bo różnorodność daje Yt do zrozumienia, że twórca się
@theLPD: Nie śledzę Bartka od ostatniego czasu, więc nie wiem jaka u niego sytuacja. Ale tak, jak ma dalej patronów to na pewno jest zobowiązany do jakichkolwiek materiałów inaczej by ich stracił i tutaj jest podobna sytuacja- jak raz podłączyli patronite, to drugi raz mogliby już tego nie zrobić, więc nie chce ich stracić.

A z Yt to działa tak jak napisałem wyżej bo siedzę od strony twórców już wiele lat.