Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@biaukowe: jest jeszcze jeden wymiar: czas.

Popatrz na ludzkość. Czy możemy powiedzieć, że jesteśmy zaawansowani technologicznie? Zaczynamy być. Czy przetrwamy w tym zaawansowaniu 1000 lat? Wątpię.

Cywilizacje mogą się mijać o miliony lat. W skali cywilizacji to bardzo dużo. W skali wszechświata - mało.

Też jestem za tym, że istnieje życie, ale nie wszyscy sobie zdają sprawę z powyższego.
  • Odpowiedz
@biaukowe: zagłęb się trochę w wiedzę bo nie wiesz co jest niezbędne do powstania życia które może rozwinąć się w cywilazację.
Także jest #!$%@?.

Sam fakt że 80% gwiazd w obserwowalnym wszechświecie nie nadaje się do tego aby mogło rozwinąć się tam życie już wiele zmienia. A takich faktów są setki.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nie ma #!$%@? że nigdzie tam nie istnieje żadna inna cywilizacja


@biaukowe: jest #!$%@?. nie rozumiem dlaczego ludzie wyciągają takie wnioski. Może sytuacja naszej planety to jedna na tryliard tryliardów. Dodam że znaleźliśmy jeszcze żadnej planety gdzie mogłoby być życie takim jakie znamy (pomimo ok. 5 tys. exoplanet).

Fajne dywagacje mieli nad tym tematem łebscy ludzie już wcześniej. Nie ma innych cywilizacji. Są ale są zbyt daleko. Są ale się ukrywają
  • Odpowiedz
@r5678: a co mają typy gwiazd do ewentualnego powstania życia na planetach? Wszystko zależy od odległości danej planety od danej gwiazdy. Nawet w przypadku czerwonych karłów jest możliwość powstania inteligentnej cywilizacji, ale zupełnie innej od tej ziemskiej. Już nie wnikając, że najbardziej powszechnymi układami planetarnymi są te z parą gwiazd, a nie jedna jak w naszym wypadku, więc tego światła jest więcej, ale z drugiej strony też masz trochę racji u
  • Odpowiedz
  • 35
@r5678 80% gwiazd się nie nadaje, ale dla węglowych form życia, jak my... Kto wie co i jak bardzo mogło się rozwinąć w miejscach o których nawet nie podejrzewamy.

@lord_xenu Ledwo co zaczęliśmy się zgłębiać w kosmos a już na planecie obok się okazało że odkryto ślady życia(skamieniałe), a ty mówisz że to taka mała szansa.

Osobiście jestem zdania że istnieje inne życie w dalekim kosmosie, tylko my nie potrafimy jeszcze go
  • Odpowiedz
@sayanek: no zaraz, ale my tu rozmawiamy o cywilizacjach, czy ogólnie o życiu? Bo jeśli chodzi o samo życie to potrafi być i na planetoidach, co w ogóle jest podstawą pisania o panspermicznym powstawaniu i rozprzestrzenianiu się życia. Nie musimy zbyt daleko szukać, bo szczątki nie ziemskich bakterii odkryto juz na Marsie, ale jakoś nie odbiło się to szerokim echem wśród społeczeństwa, a jak najbardziej spełnia to definicje kosmitów. ( ͡
  • Odpowiedz
Uważam że nie ma inteligentnego życia we wszechświecie


@TheOneWhoKnocks: A my? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że jest dużo więcej czynników, ale dostęp do energii jest rzeczą podstawowa, żeby jakiekolwiek życie się rozwinęło. A co powiesz, że inteligentne życie może być zamknięte wewnątrz np lodowego księżyca np takiego jak Europa? Złożony jest głównie z wody a dzięki grawitacji Jowisza przez którą jest cyklicznie rozszerzany i kurczony ma
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy temat zaczął się od cywilizacji a później Mirek napisał o ogólnie życiu. Ale gdzie istnieje życie tam rozwinie się cywilizacja. Ostatnio czytałem ciekawy artykuł że u małp zaczęto obserwować że zaczynają używać prymitywnych narzędzi, jak kamienie czy patyki, tylko człowiek blokuje ich rozwój. Zresztą myśleć o kosmitach cały czas myślimy o istotach naszych rzędów wielkości a mogą być to istoty dużo większe jak i mniejsze.
  • Odpowiedz
@sayanek:

Ale gdzie istnieje życie tam rozwinie się cywilizacja


Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, a dlaczego to już opisałem wyżej. Czyli rozumne istoty wodne, które są zamknięte pod lodowa skorupa, której nigdy nie przekroczą. Ich myślenie o życiu byłoby zamknięte wyłącznie na wody dostępne wewnątrz takiego księżyca czy planety. Ba, myślę, że takiego życia, całkiem inteligentnego jest w kosmosie całkiem sporo, bo przez np 200km płaszcz lodowy nie przebije się
  • Odpowiedz
Popatrz na ludzkość. Czy możemy powiedzieć, że jesteśmy zaawansowani technologicznie? Zaczynamy być. Czy przetrwamy w tym zaawansowaniu 1000 lat? Wątpię.


@PokemonowyRambo: Czytałem ostatnio książkę o gościu który dostał wiadomość z przyszłości że za 10k lat cywilizacja zostanie zniszczona i próbuje temu zapobiec. Jak tylko zmieni coś w historii wysyłają mu wiadomość czy poprawił sytuację.
Po przeczytaniu stwierdziłem że bym olał wiadomość bo 10k to świetny wynik i można tylko #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@biaukowe we wszechświecie jest od 200 miliardów do 2 bilionów galaktyk i w żadnej z nich nie ma szarej myszki dla przegrywka wykopka xDˣᴰ dla galaktycznego chada to
  • Odpowiedz