Wpis z mikrobloga

Słuchajcie sprawa jest poważna.
Niestety mam znajomego który jest kompletnym szurem i foliarzem. Wierzy w reptilian, szkodliwość 5G oraz nie wierzy w covida. Oczywiście według niego szczepionki są bronią do zabijania ludzi.
Ostatnio posunął się do tego ze wydrukował takie ulotki które będzie rozwieszać po mieście…
Żadne argumenty na niego nie działają, nie potrafi nawet zrozumieć prostych logicznych słów. Najważniejsze dla niego są grupy na Facebooku i filmy z żółtymi napisami.
Czy mieliście podobne sytuacje ze znajomymi których udało się wam przywrócić do normalności?
źródło: comment_16246068800OnOKC2JO3PJ90wXgs6Fvr.jpg
  • 47
@kuroszczur: nie myślenie jak ja. Tylko myślenie jak logicznie twierdzą wszelkie informacje naukowe od osób które znają się na temacie bardziej niż ja. Zreszta zobaczmy na jego nielogiczność, w linku na ulotce jest strona europejskiej agencji leków gdzie są po prostu opisywane leki wraz z informacja czy został zatwierdziłby, i publikowane recenzje naukowców.
Tylko myślenie jak logicznie twierdzą wszelkie informacje naukowe od osób które znają się na temacie bardziej niż ja


@slawke: Ja nie wnikam w kwestie płaskiej ziemi, 5G czy inne. Wiesz jak myślano o medycynie 150 lat temu? Porównaj sobie niektóre terapie do dzisiejszych. Jeżeli koleś nikogo nie atakuje, tylko sobie gada i coś drukuje to serio robienie z tego problemu to już wyższy rodzaj zamordyzmu.
Czy mieliście podobne sytuacje ze znajomymi których udało się wam przywrócić do normalności?


@slawke: Mam takiego znajomego w pracy. Wierzy w naprawdę #!$%@? rzeczy, ale tego nie zmienię, to siedzi zbyt głęboko w głowie udało się to zmienić.
nie wierzy w covida


@slawke: mało kto wierzy, choroba jak choroba. śmiertelność wzrasta wraz z wiekiem, nie widzę powodów aby zamykać z tego powodu dużą część gospodarki i z tego powodu jeszcze prześladować przez to przedsiębiorców.
Czy mieliście podobne sytuacje ze znajomymi których udało się wam przywrócić do normalności?


@slawke: Nie ma szans. Szur nie powstaje po przeczytaniu badania naukowego, wtedy badanie uzupełniające informacje mogłoby go odchylić. Szur powstaje po przeczytaniu sensacyjnych nagłowków, które zostawiają to poczucie z tyłu głowy, po zaobserwowaniu nieudolności władz, niezrozumieniu paru statystyk.
Potem szur styka się z szarlatanami, idiotami i schizofrenikami na fb i poczucie jest ukierowane i zmienia się w filtr
@slawke powiedz kumplowi, że jest znacznie gorszej. Z danych z 2016 wynika, że w UE umarło w tamtym roku 5,1 mln ludzi. Daje to:
Dziennie: 13 972
Na godzinę: 1 164
Co 10 minut: 194 osoby

Przynajmniej jedną dawkę przyjęło około 50% społeczeństwa UE. Czyli wynikałoby z tego, że co 10 min w UE umiera około 97 osób ZASZCZEPIONYCH!!!11!!

A jak dodamy do tego zwiększoną umieralność przez COVID + to że zaszczepieni
@slawke: dwie strony są siebie równe. Dla covidian też liczą się akurat tylko te badania które pasują do narracji, a te które nie pasują to teorie antyszczepow wyssane z dupy.
@slawke: mój stary, zaakceptowałem jego szuryzm bo z głupotą nie wygrasz, ale poprosiłem żeby przy mnie nie poruszał swoich teorii bo się szybko spotkania będą kończyć i on się dostosował
@slawke: Tłumaczenia tu chyba nic nie dadzą, bo tu potrzeba raczej zmiany w sobie i nie chodzi o poglądy. Wydaje mi się , że zwykle w takie skrajności wciągają się ludzie nieszczęśliwi - którym czegoś brakuje w życiu, którym coś nie wyszło itd. Łatwiej jest wymyślić sobie wroga i obarczyć go winą za wszystkie niepowodzenia życia i potem walczyć z nim w taki sposób jak Twój kolega, niż zmierzyć się z
@slawke: >Żadne argumenty na niego nie działają
Tu nie ma co argumentować, tu pomoże tylko ustawiczne wyśmiewanie, nazywanie debilem i nakłanianie reszty znajomych do tego by przyłączyli się do zabawy. Wiem jak to brzmi ale moim zdaniem ma to sens i jest związane z tym jak tego typu osoby działają. A nie chodzi tu o koronę tylko o adrenalinę. Twój znajomy poszukuje dreszczyku emocji związanego z całą otoczką według takich tematów.
@slawke: koledze trzeba wytłumaczyć że jak założy prezerwatywę tuż po wytrysku to szansa na bobasa jest taka sama, jakby tego nie zrobił. Jak ktoś już ma koronkę i idzie się szczepić bez testu, bądź ignorując wszystkie objawy to tak naprawdę niestety tylko sobie szkodzi. Gdybyśmy nie musieli działać w pośpiechu to tak naprawdę każdemu chętnemu na vax trzeba by było najpierw zrobić test.
@spajdermen: turbo merytoryczna odpowiedz, dzięki! Ostatnio próbowałem czegoś takiego ale chyba zajmę się tym zawodowo XD dzięki za sensowne rady i zobaczymy czy to coś da
@slawke: hoho ziomeczku Mireczku to to #!$%@?, u mnie Foliarz Gigant potężny szur to moja siostra a jej giermkiem moja mama. To co one oglądają i czytają to mnie łeb boli. Powiem Ci lepiej obie były tak prawicowe ze na PiS złe słowa nie mogłeś powiedzieć ale jakoś pół roku temu im się coś odwiedziło i teraz PEło jest dobre a PIS to tfuu, jakbym miał więcej cierpliwości do ich debilnych
Próbuje wszelkimi środkami zmusić go do logicznego myślenia, ale jemu się nawet nie chce przeczytać krótkiego artykułu. Woli treściwe filmiki i wpisy ludzi gdzie mówią ze szczepionki cię zabija.


@slawke: odpuść sobie, szkoda Twojego czasu i nerwów, olej typa