Wpis z mikrobloga

  • 1
@Popularny_mis dużo jest rolników w waszej okolicy? Społeczeństwo w Norwegii też uważa rolników za wrzód na dupie jak w Polsce? Jak wygląda tak rolnictwo, duże rozdrobnienie czy zostały tylko ogromne kombinaty jak w Danii?
  • Odpowiedz
  • 4
@swat91 ogólnie mieszkam na terenie rolniczym, ale częściowo turystycznym, nie mam odniesienia do całej Norwegii ale na wyspie gdzie mieszkam 1200 mieszkańców jest kilka farm ze świniami i chyba 16 mlecznych, przeważnie między 340 a 450k litrów kwoty bo tak jest optymalnie dla robota udojowego między 40 a 60 krow obsługuje na dobę(3-4 dojenia na krowę), poza wyspą są trochę większe gospodarstwa do 1M litrów ale oni doją w karuzeli. Czyli
  • Odpowiedz
  • 0
@Popularny_mis właśnie czytam bo mnie zaciekawiłeś. Co do tych tyłów z technologią u nas to są miejsca w Polsce że i Norwegom mogła by szczena opaść ale to już kredyty z ojca na syna :/
  • Odpowiedz
  • 1
@swat91 znaczy się topowe gospodarstwa tak, jak ten bamber z rolnicy Podlasie co i biogazownie i elektrownie ma swoje. Ale tutaj rodzinne gospodarstwa tyle produkują, na takich sprzętach, ja jestem jedynym pracownikiem. Pomyśl na tyłu mieszkańców tyle robotów po 1kk sztuka, ten traktor pod prasa też z 800k na nasze.
  • Odpowiedz