Wpis z mikrobloga

@przemyslany_nick: windę mam, potrzebuję drugiego OSa awaryjnego, gdyby się posypała. Zresztą, mam parę kompów na linuksie, więc go i tak preferuję, winda robi za system drugi ;)

@11mariom: No, ale do instalacji to chyba jakieś preferuje? Poradzi sobie z deb i rpmami, czy tylko z jednym z nich?
  • Odpowiedz
@Caroo: Elementary to crap. Zero czegoś oryginalnego i funkcjonalnego - po prostu jedno z tych distr, które integruje rozwiązania innych distr i się bują jako da bestest. Pinguy, AriOS, Fuzion, pełno takich szmelców.
  • Odpowiedz
@frankek: Ja się jakoś do open boxa nie mogłem przemóc :). Chyba z tego co pamiętam to z powodu domyślnie zablokowanego pulpitu i menu PPM ;). Ale może openbox się zmienił od tego czasu? Bo z tego co pamiętam, to jest znacznie lżejszy od lxde o x11 nie wspominając.
  • Odpowiedz
@simperium: Gentoo nie ma systemu paczek jak inne dystrybucje. Ma portage, w którym są zawarte informacje skąd pobrać źródła i jak je zainstalować, nie ma co się bać - jest automat, który cyzta te informacje i sam je wykonuje. W zamian otrzymujemy ogromną kontrolę nad systemem i programami. ;)
  • Odpowiedz
@simperium: >z powodu domyślnie zablokowanego pulpitu i menu PPM

wystarczy zanstalować menadżer plików który obsługuje pulpit, np. pcmanfm. A później do startu dodać pcmanfm --desktop

Problem? Rozwiązanie ;)
  • Odpowiedz