Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was korzysta jeszcze z powiadomień Antistorm? Jak się to u Was sprawdza?

W tym momencie mamy studium przypadku - duży układ MCS przetacza się przez Polskę. Powiadomienia Antistorm sięgają ok 120 km przed czoło burzy, co daje ponad 100 minut na przygotowanie się. Jednocześnie na znanym i lubianym serwisie pogodowym meteo.pl ten układ jest całkowicie niewidoczny.
Za to #lowcyburz i #obserwatorzy objęli ostrzeżeniem ponad 50% obszaru Polski. Moim zdaniem prognozy typu nowcasting, jakie stanowi Antistorm są najlepsze w takich przypadkach.

#antistorm #burza #pogoda

Na mapie punkty - osoby subskrybujące powiadomienia, kolor czerwony/różowy - ostrzeżenia o burzy.
Pobierz mathmed - Czy ktoś z Was korzysta jeszcze z powiadomień Antistorm? Jak się to u Was s...
źródło: comment_1624526721sntQ6vi9LuymJOphJhsEan.jpg
  • 9
@mathmed: Ja korzystam sprawdza się świetnie, od tego sezonu korzystam też z Monitora Burz, ale jego zaletą jest wszystko inne niż przewidywanie kierunku, w którym zmierzają układy burzowe. Powiadomienia też wysyła, można zaznaczyć obszar w km. Ale mimo to bez Antistorma ani rusz.

Powiedz mi tylko... dziś tak mi przyszło do głowy - nie dałoby się zrobić update co 5 minut? Czasem przez 10 minut to się tyle wydarza, że muszę