Wpis z mikrobloga

@Tibor:
Otwarłem sobie dzisiejsze czytania w kościele i nawet mandatu bym nie dostał. Taka bzdurę mógł napisać tylko ktoś kto nigdy Biblii nie czytał xD
  • Odpowiedz
Otwarłem sobie dzisiejsze czytania w kościele i nawet mandatu bym nie dostał. Taka bzdurę mógł napisać tylko ktoś kto nigdy Biblii nie czytał xD


@Flypho: I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana.
  • Odpowiedz
@smyl:
Jesteś jakimś izraelskim dowódca starożytnego wojska, że bierzesz ten cytat do siebie? xD Bo wiesz, zakładam, że "zrobić to co tam jest napisane" zakłada też znalezienie się w opisywanym tam kontekście, a nie że jako cywil zaczniesz zabijać polskie dzieci. Na moje to chyba musiałbyś zacząć od tego tysiącznika lub setnika.
  • Odpowiedz
@smyl:
Ja w żadnego nie wierzę xD, ale wierzę w rozum, którego ci jednak trochę brakuje. Próba brania Biblii "jak jest" i wiara 1:1 w to, co tam zapisano charakteryzuje właśnie chrześcijan. Skoro się deklarujesz, że nim nie jesteś, to oczekiwałbym od ciebie jakiejś minimalnej znajomości historii i interpretowania jej treści przez jej pryzmat.
  • Odpowiedz
zakłada też znalezienie się w opisywanym tam kontekście

wierzę w rozum


@Flypho: i rozum podpowiada Ci, że czasem jak wojsko rucha kobiety jakiegoś ludu, to słusznym jest, żeby to samo wojsko dokonało na tym ludzie ludobójstwa etnicznego mordując wszystkich oprócz dziewic - dziewice są bowiem przydatne do rodzenia synów, a jest pewność, że nie urodzą dziecka mężczyźnie z mordowanego ludu (kobiety ofc są bez znaczenia)?
  • Odpowiedz
@Flypho: no spoko, Ty uważasz, że czasem ludobójstwa są gituwa i fajen i warto, ja uważam, że nie są, nie ma o czym dyskutować
  • Odpowiedz