Wpis z mikrobloga

@lronman:
Nie wiem do końca czemu mnie do tego wołasz (). Takie Żydzi mieli prawo. Nie polecam nikomu się do tego prawa stosować, tylko posłuchać Jezusa, który nakazał bliźnich swoich miłować i grzechy oraz występki im wybaczać. To chyba trochę podobnie, co współczesna lewica, która swój stosunek do mniejszości opiera wprost na naukach Jezusa xD.
  • Odpowiedz
Tylko nasza europejska moralność opiera się w dużej mierze na słowach Jezusa.


@Flypho: owszem. W większości kultur na przestrzeni dziejów moralność ma podobne podstawy i sprowadzają się do nie krzywdzenia pobratymców.

Za kilkadziesiąt lat od dziś, współczesne praktyki moralne tez będą oceniane jako dzikie i niecywilizowane. Idąc tym tropem możesz powiedzieć ze ludzie na każdym etapie rozwoju cywilizacyjnego są
  • Odpowiedz
Myślimy, że jak mamy jakąś kulturę i opanowaliśmy trochę technologii to już jesteśmy najlepsi na świecie.

A kto jest lepszy? xD Bezsensowne puste zdanie.

kontekst ma znaczenie, dlatego nie ma co się spuszczać nad prawdami sprzed 2000 lat

To nie są żadne prawdy tylko historia koczowników, którzy walczyli o przetrwanie #!$%@?ąc się z innymi plemionami. Mieli bardzo konkretny cel - przetrwanie własnego plemienia i udało im się to. Przekazywali swojemu narodowi te
  • Odpowiedz
@Tibor: Był kiedyś koleś w Stanach, który postanowił sprawdzić czy da się przeżyć rok w stuprocentowej zgodzie z Biblią. Zrezygnował z tego eksperymentu gdy chciał ukamienować nierządnicę, a jej sutener zaczął do niego strzelać ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Taka bzdurę mógł napisać tylko ktoś kto nigdy Biblii nie czytał xD


@Flypho:
Czytałem kilka razy, za dzieciaka miałem specjalny zeszyt w którym zapisywałem sobie najgłupsze cytaty (xD), sprzeczne wersy, powiązania pomiędzy księgami, albo drzewo genealogiczne itp.
Mnie ten mem śmieszy.
Oczywiście że losowy cytat nie nawołuje do przestępstwa. Ale standardem w kawałach jest właśnie że puentą jest wyolbrzymienie pewnego faktu.
  • Odpowiedz
@Flypho:

To nie są żadne prawdy tylko historia koczowników, którzy walczyli o przetrwanie #!$%@?ąc się z innymi plemionami. Mieli bardzo konkretny cel - przetrwanie własnego plemienia i udało im się to. Przekazywali swojemu narodowi te zasady, które pozwoliły im przeżyć i zwyciężyć. Ale oczywiście ty widzisz tam to, co chcesz widzieć - bezsensowne ludobójstwa, dzicz i brutalność, bo masz zbyt wąską wyobraźnię, żeby zrozumieć, że ci ludzie nie mogli sobie
  • Odpowiedz
I to niby sprawia, że nie można ich nazywać zwierzętami?


@TeBerry:
Tamte zwierzęta to my, tylko w innych czasach. Niczym się nie różnimy. Masz oczywiście prawo uważać, że jesteś my dzikusami, natomiast trudno wskazać jakieś bardziej cywilizowane zwierzę na tej planecie.
  • Odpowiedz
@Flypho: No jednak trochę się od nich różnimy. Należymy do tego samego gatunku i dzielimy razem większość genów, ale jednak nasza moralność i kultura stoi na wyższym poziomie. Oni stali wyżej od małp, a my jesteśmy wyżej od izraelitów. Ich różnica od małp była znacznie większa, niż od nas, ale jednak stoimy wyżej.
  • Odpowiedz
Jesteś jakimś izraelskim dowódca starożytnego wojska, że bierzesz ten cytat do siebie? xD Bo wiesz, zakładam, że "zrobić to co tam jest napisane" zakłada też znalezienie się w opisywanym tam kontekście, a nie że jako cywil zaczniesz zabijać polskie dzieci. Na moje to chyba musiałbyś zacząć od tego tysiącznika lub setnika.


@Flypho nie wiem jakim degeneratem trzeba być, żeby móc usprawiedliwiać brutalne mordowanie dzieci i gwałcenie dziewczynek. Coś tak okrutnego nigdy
  • Odpowiedz