Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy ktoś również od kilku dni jest dosłownie nękany przez połączenia przychodzące z różnych dziwnych numerów? Jeszcze takiej plagi to nie było. Nie wiem, czy ktoś, kto przetwarzał moje dane znalazł nowy sposób na zarobek, przekazując je do podmiotów trzecich, ale zaczyna mnie to powoli irytować. Myślę nad zablokowaniem połączeń z nieznanych numerów, jednak niesie to za sobą pewne ryzyko - osoby, które chcą się ze mną skontaktować i otrzymały mój numer np. od znajomych, nie zrobią tego. Jakiś pomysł, jak mogę dojść do tego, kto przetwarza te dane i skąd je otrzymał? Z komentarzy innych internautów wynika, że cwaniaki nie chcą przyznać się do tego, skąd posiadają dany numer telefonu (zasłaniają się jakąś ogólnodostępną bazą numerów).
#telefony #spam #telemarketing #callcenter
Pobierz mariobit - Mirasy, czy ktoś również od kilku dni jest dosłownie nękany przez połączen...
źródło: comment_16244529029cSKBsEErZOqv5JkeV29LQ.jpg
  • 3
@mariobit: tak, w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy miałem więcej spamu niż przez ostatnie kilka lat, telefon potrafi dostawać dziennie połączenia z kilku różnych numerów

Dziwnym trafem wszystko idealnie zgrało się z czasem kiedy ruszał spis powszechny, na potrzeby którego operatorzy telefonii mieli przekazać GUSowi dane wszystkich swoich abonentów....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariobit: może podałeś kiedyś ten nr w jakimś ogłoszeniu, cv, fb, wyciekł wraz bazą użytkowników jakiegoś serwisu, Twój znajomy dał uprawniebia do listy kontaktów dziwnej aplikacji, dodałeś dziwny kontakt na komunikatorze etc. Możliwości pozyskania br tel jest multum, jak dzwoniący nic więcej o Tobie nie wie to pewnie któres z powyższych. Jak wie np. w jakim mieście mieszkasz to pewnie miałeś jakąś zgodę na marketing przy jakiejś umowie podpisaną