Wpis z mikrobloga

"To co lubię u Sousy, to fakt, że on nie miał pojęcia o klimacie tej drużyny w przeszłości. Ogląda trening, widzi 17-letniego dzieciaka, podoba mu się i wpuszcza go na boisko w meczu z Hiszpanią. Jest 55. minuta meczu w Sewilli, a on mówi: Idź i graj. Podobałeś mi się w treningu. Nie znam historii pozostałych piłkarzy, ale ty dobrze trenowałeś.

Do tego jest bardzo wymagającym trenerem. Jeśli na boisku musi zwrócić uwagę Robertowi Lewandowskiemu, to po prostu to robi. Jeśli ma jakieś uwagi do mnie, tez mi o tym powie. Polskiemu trenerowi było trudniej odezwać się np do Lewandowskiego ze względu na jego status, ale jeśli jesteś byłym piłkarzem, który wygrał dwukrotnie Ligę Mistrzów, który miał fantastyczną karierę i jesteś zagranicznym menadżerem, to masz to gdzieś. Zarządzasz zawodnikiem i to jest piękne". ❤️
- Wojciech Szczęsny dla "Foot Truck"
#pilkanozna #mecz #reprezentacja
Farezowsky - "To co lubię u Sousy, to fakt, że on nie miał pojęcia o klimacie tej dru...

źródło: comment_1624436095zQb4tCOLyqN0Bk8PgGIyYY.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@miki4ever: łatwe może nie było, ale oni tam mili spoko skład, a samo mistrzostwo można było uznać za zdobyte z dużą dozą szczęścia. Podbeskidzie to samo.

Szkoda że dalej nie wspomniałeś o kompletnej klapie w Szczecinie i Niecieczy.

Weryfikacja Cześka nadejdzie w tegorocznych pucharach.
  • Odpowiedz
@knur3000: ten Nowak co go #!$%@? właśnie z USA?


@susuke15:

Among the accusations were Nowak's: repeatedly insulting players, trivializing injuries and calling players who had concussions "pussies"


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@demagog:

W reprezentacji U też szału nie było.


Ja wiem, że z wyspami owczymi jego repra #!$%@?ła, tak samo z bułgarią(?) w drugich eliminacjach czy 5:0 z hiszpanią, ale wygrana z portugalią w barażach, a potem z włochami i belgią na euro to jednak chyba niezłe wyniki, patrząc chociażby kim grali Polacy, a kim pozostałe drużyny. I też nie chcę tutaj go pompować ani mówić, że powinien zostać selekcjonerem głównej
  • Odpowiedz
@demagog: W Niecieczy klapa? A pamietasz co dzialo sie po jego odejsciu?

W Szczecinie tez akurat zrealizowal cel i mial lepsze wyniki niz kolejni zatrudniani trenerzy.

Co do Zaglebia, to skoro twierdzisz, ze kazdy by tam zdobyl mistrzostwo to chyba faktycznie nie mamy o czym rozmawiac.
  • Odpowiedz
@knur3000: Gdzie ja pisalem, ze chce Michniewicza na selekcjonera? Jak dla mnie nie powinien byc on w ogole brany pod uwage.

Natomiast nie jest przestepca, nie byl skazany w zaden sposob, dla mnie to jest wyznacznik. Jezeli mialby wyrok to nie powinien miec prawa byc dalej trenerem, tak jak do dzis nie rozumiem jakim cudem Wdowczykowki na to pozwolili.
  • Odpowiedz
@miki4ever: nic takiego nie powiedziałem, napisałem, że z dużą dozą szczęścia i dobrym składem.

Michniewicz to dobry albo bardzo dobry trener jak na polskie warunki, ale nic więcej. Prawdziwa weryfikacja przyjdzie w pucharach.
  • Odpowiedz
@miki4ever: no nie do końca, mowa była o trenerach którzy sprawdzili się za granicą. O Kasperczaku, Gmochu czy tym nieszczęsnym Nowaku albo Skorży.

Michniewicz takiej weryfikacji nie przeszedł, nie miał kiedy.
  • Odpowiedz
. Wiadomo że najlepiej by bylo, jakby dobrym selekcjonerem dla nas był polak


@Wypopkowicz: niby dlaczego? Piłka nożna jest trochę mniej skomplikowana od fizyki kwantowej i angielski na poziomie podstawowym wystarczy, aby to zrozumieć. Obecni piłkarze prawdopodobnie uczyli się angielskiego w szkołach, część z nich gra w anglojęzycznych drużynach. Bycie Polakiem to nie atut dla selekcjonera.
  • Odpowiedz
@Farezowsky: jeszcze dalej było fajne, jak mówił, że tak naprawdę taktyce poświęcają ZNACZNIE mniej niż kiedyś, że np. za Nawałki odprawy były mega długie (co zaznaczył Schmeichel, że tzn. że są nudne i po chwili zapominasz część i tak)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: aż sprawdziłem kto grał i rzeczywiście kiepski pamiętałem ;) z Ekwadorem pech z Niemcami bez szans... A był Boruc to w sumie git
  • Odpowiedz
@Farezowsky: Czy to oznacza że p0lacy nadają się tylko do fizycznego #!$%@? i bez zarządzania i bata mądrzejszych głów z zagranicy nie potrafimy nic? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@THredrock: dopóki nie będzie reformy szkolenia nastawionej na aspekty techniczne, przebojowość, kreatywność, brak strachu przed podejmowaniem ryzyka, odwaga w dryblingu i myślenie przestrzenne (czyli w wielkim skrócie ZABAWA PIŁKĄ) na boisku to tak, tylko w ten
  • Odpowiedz